ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ

Перша допомога – це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.

Обмороження, профілактика.

Обмороження, профілактика.

Якщо людина тривалий час перебуває на холоді, в неї може виникнути переохолодження всього організму, або загальне замерзання. Як правило, таке трапляється, якщо людина заблукала, скажімо, в лісі, вибилася з сил чи виснажена хворобою. Найчастіше замерзають люди у стані алкогольного сп'яніння. Ще серед чинників, що сприяють ураженню холодом, виділяють:

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом  

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом  

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. За останні роки розповсюдження ВІЛ-інфекції серед підлітків та молоді набуло характеру епідемії.  Безумовно, СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою. Сьогодні вже немає людини, яка б не чула про ВІЛ, СНІД. Багато людей в Україні вважають себе обізнаними з цього питання. Проте більшість молодих людей вважають, що ця проблема – це щось далеке, що вона їх не стосується і не буде стосуватися в майбутньому. Факти доводять протилежне – кожного року фіксують все більше випадків захворювань на СНІД.

До Всесвітнього дня псоріазу.

До Всесвітнього дня псоріазу.

Псоріаз ( або лускатий лишай ) – одне з найпоширеніших захворювань шкіри, опорно-рухового апарату та внутрішніх органів, яке суттєво погіршує якість життя людей. Псоріаз може впливати на працездатність людини, а також бути причиною стійкої втрати працездатності,тобто інвалідизації.На псоріаз хворіє 2-5% населення земної кулі. На території деяких країн та регіонів рівень захворювання досягає 10% і більше.На жаль останніми роками багатьом пацієнтам притаманний важкий перебіг захворювання,оскільки вони звертаються занадто пізно.

24 жовтня Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

24 жовтня Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. В цей день світова медична спільнота закликає звернути увагу на захворювання та його профілактику. Україна досі лишається в переліку країн, де через низький рівень охоплення щепленнями зберігається ризик спалаху поліомієліту.

21 ЖОВТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЙОДОДЕФІЦИТУ

21 ЖОВТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЙОДОДЕФІЦИТУ

Однією з умов міцного здоров`я є правильне харчування, котре збагачене вітамінами та мікроелементами. Йод – це другий мікроелемент після заліза, який є життєво необхідний організму для створення гормонів щитоподібної залози, яка регулює наш метаболізм.

28 вересня – Всесвітній День боротьби зі сказом

28 вересня – Всесвітній День боротьби зі сказом

Цей день покликаний підвищувати інформованість населення про наслідки сказу у людини і тварин, про те, наскільки складно попередити захворювання серед людей, не проводячи належні профілактичні заходи серед тварин.

24 вересня - Всесвітній тиждень сітківки ока

24 вересня - Всесвітній тиждень сітківки ока

Всесвітній тиждень сітківки ока проводять 24 вересня, починаючи з 2010 року. Мета даного заходу підвищити обізнаність людей про найбільш відомі дегенеративні захворювання сітківки ока (діабетична ретинопатія, макулярна дегенерація, відшарування сітківки). Успішна, і мабуть, єдина умова успішної боротьби із захворюваннями сітківки ока — це своєчасна діагностика. Навіть якщо Ви добре бачите та вважаєте себе здоровим, все одно необхідно щороку відвідувати офтальмолога, особливо якщо у Ваших близьких є проблеми з очима. Слід пам'ятати, що ніякі каплі, таблетки та мазі не лікують відшарування сітківки, тільки оперативні втручання допоможуть відновити зір та зберегти очі.