15 вересня – Всесвітній день боротьби з лімфомами
За даними Центру медичної статистики МОЗ України, щороку в Україні фіксують понад 3,5 тисячі нових випадків лімфоми. Лімфоми – це група злоякісних пухлин крові, для якої характерним є ураження клітин лімфатичної системи.
Грип та його профілактика: поради лікаря
Грип – гостре респіраторне вірусне захворювання з крапельним механізмом передачі, яке характеризується гострим початком, переважним ураженням верхніх дихальних шляхів і загальною інтоксикацією. Збудники хвороби – віруси, за типом вірусу А, В, С.
31 травня - Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням
Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням — встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції. Тютюнопаління – один з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, найбільш поширена у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб. Нікотин є своєрідним стимулятором нервової системи, що має патологічний вплив на організм особливо у розвитку ракових хвороб.
ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ: ПАНДЕМІЯ НЕ СКАСОВУЄ РУТИННУ ВАКЦИНАЦІЮ
24 квітня 2021 року стартував Всесвітній тиждень імунізації, і триватиме до 30 квітня. Гасло цьогорічної кампанії «Вакцини зближують нас». Її мета - підвищити рівень охоплення щепленнями завдяки кращій обізнаності й розумінню процесу імунізації.
Туберкульоз – хвороба небезпечна!
24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом, який у нашій державі залишається поширеним інфекційним захворюванням, але все ж таки не прогресує.
Профілактика гіпертонічної хвороби.
Гіпертонічна хвороба – стійке підвищення артеріального тиску (АТ) крові більше 140/90 мм рт.ст. Нормальним вважається АТ, що не перевищує 140/90 мм.рт.ст., проте згідно сучасних класифікацій виділяють: оптимальний (120/80 мм рт.ст.), нормальний (менше 130/85 мм рт.ст.), високий нормальний (130-139/85- 89 мм рт.ст.) АТ.
Відмороження.Профілактика та долікарська допомога.
Відмороження, як відомо, настає від впливу низьких температур на тканини організму. Особливо небезпечне поєднання вологості та рвучкого холодного вітру.
Попередження у дітей зубощелепних аномалій
Зубощелепної аномалії і деформації — досить поширена патологія зубощелепної системи. За даними вітчизняних вчених вони зустрічаються в середньому у 33-37% обстежених, а іноді ця цифра сягає 50-55% і навіть більше. Відсоток зубощелепних аномалій значно зростає (до 58%) у обстежених, які страждають іншими стоматологічними захворюваннями (карієс, пародонтоз), загальними захворюваннями організму (до 70%). Тому їх профілактика та своєчасне лікування є дуже актуальними.
Очевидно, це таки грип.
Грип – особливо агресивна респіраторно-вірусна інфекція, інкубаційний період якої триває від кількох годин до двох діб.