Порядок укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту від надзвичайних ситуацій

Укриття у захисних спорудах цивільного захисту є надійним способом захисту населення від засобів масового ураження в особливий період та у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Для укриття населення від надзвичайних ситуацій існує фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає сховища та протирадіаційні укриття, а також підвальні приміщення адміністративних будівель, багатоповерхових та приватних житлових будинків, інші споруди підземного простору, які можуть бути використані для укриття населення.

Заповнення захисних споруд здійснюється по сигналу оповіщення «Увага Всім!».

Під час загрози нападу противника ввімкніть та постійно тримайте ввімкненими репродуктори (телевізори та радіоприймачі). Через ці канали будуть передаватися розпорядження та сигнали оповіщення цивільного захисту та рекомендації щодо дій в цій ситуації.

При підготовці до укриття в захисні споруди кожен громадянин повинен узяти з собою:

• одяг;
  • засоби індивідуального захисту;
  • запас медикаментів;
  • запас води та продуктів харчування на 2 доби.

При собі необхідно мати документи:

• паспорт;
  • військовий квиток;
  • трудову книжку, пенсійне посвідчення;
  • свідоцтво про народження дітей.

У приміщеннях для громадян норми площі на одну людину 0,6 м2 при одноярусному розташуванні нар, 0,5м2 при двохярусному розташуванні нар і 0,4м2 – при трьохярусному. Нижній ярус призначений для сидіння людей, а верхні поверхи нар для відпочинку. Населення, що укривається у захисних спорудах зобов’язане:

• швидко та без метушні зайняти вказані місця в приміщенні захисної споруди;
  • виконувати правила поведінки, усі розпорядження старших групи;
  • підтримувати чистоту та порядок у приміщеннях захисних споруд;
  • утримувати в готовності засоби індивідуального  захисту;
  • за необхідності виконувати роботу з подачі повітря в захисні споруди;
  • дотримуватися правил техніки безпеки.

Особисті документи (паспорт, диплом, свідоцтва про народження, шлюб та освіту, інші важливі документи) варто мати з собою.

Беріть активну участь у виконанні наступних заходів:

• у підготовці захисної споруди (найпростішого укриття), в якій укриваєтесь Ви та Ваша сім’я;
  • у виготовленні та підготовці найпростіших засобів індивідуального захисту органів дихання та шкіри;
  • у підготовці індивідуальних перев’язувальних пакетів, домашньої аптечки та медикаментів;
  • у проведенні імунізації від найбільш небезпечних інфекцій.

При підготовці до евакуації завчасно зберіть речі (постільну білизну, натільну білизну, одежу, документи, гроші, запас харчів та води на три доби, засоби індивідуального захисту, аптечку) і тримайте їх у доступному місці, біля виходу з квартири (приватного будинку).

Після збору речей, що вище названі, та підготовки дітей візьміть участь у підготовці укриття для себе та своєї родини (підвалу або іншого найпростішого укриття), якщо для Вас не визначено місце укриття у захисній споруді.

За сигналами оповіщення цивільного захисту

• “ПОВІТРЯНА ТРИВОГА” - швидко вдягніться, візьміть засоби індивідуального захисту, документи, медикаменти, запас харчів, вимкніть електроенергію, газові прилади та негайно укривайтеся у захисній споруді (найпростішому укритті);
  • “ВІДБІЙ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ” - подається місцевим підрозділом з питань цивільного захисту через систему оповіщення, місцеве радіо, телебачення та за допомогою пересувних гучномовців;
  • “РАДІАЦІЙНА НЕБЕЗПЕКА” - негайно надягніть засоби індивідуального захисту та дійте так само як під час сигналу “ПОВІТРЯНА ТРИВОГА”;
  • “ХІМІЧНА НЕБЕЗПЕКА” - негайно надягніть протигаз, засоби захисту шкіри та укрийтеся у захисній споруді (найпростішому укритті).

Про можливість виходу із захисної споруди (найпростішого укриття) та порядок подальших дій повідомляється через систему оповіщення та з допомогою посильних за командою “ВІДБІЙ…”.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

Приносити легкозаймисті речовини або речовини із сильним запахом, громіздкі речі, приводити домашніх тварин, шуміти, палити, запалювати свічки, газові лампи, включати та виключати освітлення, ходити без потреби, двері, брати інструменти, інженерні агрегати.

З переліком та місцями розташування захисних споруд цивільного захисту можна ознайомитися на інтерактивній карті захисних споруд цивільного захисту населення на території Старосинявської ОТГ.