Скільки страхового стажу потрібно, щоб пенсію за віком призначили у 2025 році?

Скільки страхового стажу потрібно, щоб пенсію за віком призначили у 2025 році?

Згідно із законодавством, вік виходу на пенсію визначає набутий людиною страховий стаж. Це може бути 60, 63 або 65 років. Наявність страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення людиною відповідного віку. Так, відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” тривалість страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком у 2025 році, становить: – після досягнення віку 60 років – не менше 32 років; – після досягнення віку 63 роки – не менше 22 років; – після досягнення віку 65 років – не менше 15 років. При цьому якщо віку 60 / 63 / 65 років особа досягла у 2024 році, а звертається за призначенням пенсії у 2025 році, то необхідний для призначення пенсії страховий стаж становить 31 / 21 / 15 років відповідно. Важливо У разі відсутності необхідного страхового стажу пенсію за віком може бути призначено, якщо людина, продовжуючи працювати, набула необхідного страхового стажу.

Особливості виплати пенсій у 2025 році

Особливості виплати пенсій у 2025 році

Законом України “Про Державний бюджет України на 2025 рік” (стаття 46) передбачено застосування у 2025 році у період дії воєнного стану обмежувальних коефіцієнтів до пенсій, розмір яких перевищує 10 прожиткових мінімумів (ПМ), установлених для осіб, які втратили працездатність (2 361 грн), тобто є більшим від максимального розміру пенсії (23 610 грн). Це стосується пенсій, які призначено відповідно до Митного кодексу України, законів України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про статус народного депутата України”, “Про Національний банк України”, “Про Кабінет Міністрів України”, “Про дипломатичну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про судову експертизу”, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року № 379/95-ВР “Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України”. Уряд 3 січня 2025 року ухвалив постанову № 1 “Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період дії воєнного стану”, якою визначив розміри і порядок застосування обмежувальних коефіцієнтів до спеціальних пенсій. Зокрема: - до частини пенсії, що перевищує 10 прожиткових мінімумів (23 610 грн) та не перевищує 11 прожиткових мінімумів (25 971 грн) (далі – ПМ), застосовується коефіцієнт 0,5; - до частини пенсії, що перевищує 11 ПМ (25 971 грн) та не перевищує 13  ПМ (30 693 грн) – 0,4; - до частини пенсії, що перевищує 13 ПМ (30 693 грн) та не перевищує 17  ПМ (40 137 грн) – 0,3; - до частина пенсії, що перевищує 17 ПМ (40 137 грн), та не перевищує 21  ПМ (49 581 грн) – 0,2; - до частина пенсії, що перевищує 21 ПМ (49 581 грн) – 0,1. При цьому для осіб, пенсії яким призначено (перераховано) відповідно до зазначених вище законів та які мають право на пенсію згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон № 1058), і в яких пенсія, обчислена відповідно до Закону № 1058, перевищує максимальний розмір, обмежувальні коефіцієнти застосовуються до сум, понад розмір пенсії, обчисленої відповідно до Закону № 1058. Важливо! Зазначені коефіцієнти не застосовуються до пенсій осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, а також до пенсій в разі втрати годувальника, призначених членам сім’ї загиблих (померлих, зниклих безвісти) таких осіб.

Як через вебпортал подати заяву на призначення пенсії матері особи з інвалідністю з дитинства?

Як через вебпортал подати заяву на призначення пенсії матері особи з інвалідністю з дитинства?

Право на призначення дострокової пенсії за віком мають, зокрема, матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку. Така пенсія призначається після досягнення віку 50 років та за наявності у матері страхового стажу не менше 15 років (пункт 3 частини першої статті 115 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).

Відповіді на питання, які стосуються реформи МСЕК, можна отримати на спеціальній гарячій лінії

Відповіді на питання, які стосуються реформи МСЕК, можна отримати на спеціальній гарячій лінії

За повідомленням Міністерства охорони здоров’я, за номером 0-800-602-019 працюватиме “гаряча лінія” для консультування громадян з питань функціонування “Електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи” та організаційних питань впровадження такого механізму.

Чи враховується до сукупного доходу сім’ї для призначення субсидії нарахування за програмами “Національний кешбек” та “Зимова єПідтримка”?

Чи враховується до сукупного доходу сім’ї для призначення субсидії нарахування за програмами “Національний кешбек” та “Зимова єПідтримка”?

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2024 № 1384 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо особливостей надання деяких видів державної підтримки” внесено зміни до законодавчих актів, які регулюють, зокрема, питання обчислення сукупного доходу сім’ї. Відповідно до змін, внесених до пункту 7 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для всіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632, одноразова державна грошова допомога “Зимова єПідтримка” та державна грошова допомога, яка нараховується у відсотковому співвідношенні від вартості придбаного безготівковим розрахунком з використанням платіжної картки товару українського виробництва “Національний кешбек” (у межах Всеукраїнської економічної платформи “Зроблено в Україні”) під час розрахунку житлових субсидій не враховуються до середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Відповідно до змін, внесених до пункту 5 Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389, при реалізації права на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом нараховані кошти одноразової державної грошової допомоги “Зимова єПідтримка” та “Національний кешбек” не включаються до сукупного доходу сім’ї пільговика.

Євгеній Капінус: «Е-пенсійне посвідчення можна отримати значно швидше, ніж паперове»

Євгеній Капінус: «Е-пенсійне посвідчення можна отримати значно швидше, ніж паперове»

Днями Пенсійний фонд України реалізував новий сервіс, що дозволяє пенсіонерам оперативно отримати е-пенсійне посвідчення, яке буде відображатись у застосунку «Дія». «Е-пенсійне посвідчення – це електронний документ, який підтверджує факт призначення пенсії та не потребує додаткового пред’явлення пенсійного посвідчення в паперовій формі. За бажанням людина, якій призначено пенсію, може отримати пенсійне посвідчення виключно в електронній формі без виготовлення паперового», – розповів Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус. Сформувати такий е-документ можна через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) або звернувшись до найближчого сервісного центру Фонду. Е-пенсійне посвідчення можна отримати значно швидше за паперовий варіант, зазвичай за кілька днів з моменту звернення. Для формування та використання е-пенсійного посвідчення людині потрібно знати свій реєстраційний номер облікової картки платника податків, встановити мобільний застосунок «Дія» та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію. Як зазначив Голова правління Пенсійного фонду України, навіть без додаткового анонсування цього сервісу на сьогодні вже згенеровано 689 нових е-пенсійних посвідчень. Кому може бути корисним новий сервіс Пенсіонерам, які перебувають за кордоном та не можуть відвідати Україну для отримання паперового посвідчення. Пенсіонерам, які з різних причин не можуть отримати документ у сервісних центрах Фонду. Отже, на сьогодні в Україні існує вже три варіанти пенсійного посвідчення: традиційне паперове пенсійне посвідчення, яке можна отримати, заповнивши в сервісному центрі Пенсійного фонду України анкету або надіславши заяву на виготовлення документа через вебпортал електронних послуг Фонду, або мобільний застосунок “Пенсійний фонд”; електронне пенсійне посвідчення у вигляді платіжної картки, яке видавалось АТ «Ощадбанк»; е-пенсійне посвідчення. Важливо! Е-пенсійне посвідчення може бути сформовано за наявності в Реєстрі застрахованих осіб відомостей про призначення особі пенсії. Довідково  Порядок оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 03.11.2017 № 26-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 04.12.2017 за № 1464/31332.

Чи враховується до сукупного доходу сім’ї для призначення субсидії нарахування за програмами “Національний кешбек” та “Зимова єПідтримка”? ВАЖЛИВО

Чи враховується до сукупного доходу сім’ї для призначення субсидії нарахування за програмами “Національний кешбек” та “Зимова єПідтримка”?

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2024 № 1384 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо особливостей надання деяких видів державної підтримки” внесено зміни до законодавчих актів, які регулюють, зокрема, питання обчислення сукупного доходу сім’ї. Відповідно до змін, внесених до пункту 7 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для всіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632, одноразова державна грошова допомога “Зимова єПідтримка” та державна грошова допомога, яка нараховується у відсотковому співвідношенні від вартості придбаного безготівковим розрахунком з використанням платіжної картки товару українського виробництва “Національний кешбек” (у межах Всеукраїнської економічної платформи “Зроблено в Україні”) під час розрахунку житлових субсидій не враховуються до середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Відповідно до змін, внесених до пункту 5 Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389, при реалізації права на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом нараховані кошти одноразової державної грошової допомоги “Зимова єПідтримка” та “Національний кешбек” не включаються до сукупного доходу сім’ї пільговика.

Пенсійний фонд України здійснює фінансування додаткової підтримки на тверде паливо ВАЖЛИВО

Пенсійний фонд України здійснює фінансування додаткової підтримки на тверде паливо

Уже другий рік поспіль Кабінет Міністрів України передбачив надання додаткової підтримки домогосподарствам, яким призначено житлову субсидію або пільгу на придбання твердого палива (в поточному році постанова  Кабінету Міністрів України від 15.10.2024 № 1169 “Про надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива в опалювальний сезон”). Додаткова підтримка на придбання твердого палива, як і торік, виплачується за кошти партнерів та за кошти державного бюджету. Пенсійний фонд України провів нарахування та фінансування додаткової підтримки тим отримувачам, виплати яким здійснюються з державного бюджету. Станом на 16 грудня профінансовано 2 410,9 млн грн.

Мені призначено дату відеоідентифікації. Які документи потрібно мати для успішного результату? ВАЖЛИВО

Мені призначено дату відеоідентифікації. Які документи потрібно мати для успішного результату?

Для проходження відеоідентифікації пенсіонеру потрібно мати документ, що засвідчує його особу (як правило, це паспорт громадянина України). Якщо пенсію призначено дітям, то для відеоідентифікації необхідне свідоцтво про народження.  У разі якщо при відеоідентифікації присутній законний представник або помічник пенсіонера, крім свого документа, що засвідчує особу, він повинен надати документ, який підтверджує повноваження законного представника (Порядок встановлення територіальним органом Пенсійного фонду України особи одержувача пенсії, щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, інших соціальних виплат шляхом відеоконференцзв’язку, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 20.11.2023 за № 49-2 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05.12.2023 за № 2111/41167).

Моя дружина після одруження змінила прізвище та отримала нове посвідчення УБД і паспорт. Чи має вона повідомляти про це Пенсійний фонд України? ВАЖЛИВО

Моя дружина після одруження змінила прізвище та отримала нове посвідчення УБД і паспорт. Чи має вона повідомляти про це Пенсійний фонд України?

Облік пільговиків ведеться в Реєстрі осіб, які мають право на пільги, шляхом формування на кожного персональної облікової картки. У разі зміни паспорта та посвідчення учасника бойових дій потрібно внести відповідні зміни до створеної персональної облікової картки пільговика. Для коригування інформації пільговик має протягом 30 днів повідомити про зміни орган Пенсійного фонду України (пункт 8 Положення про Реєстр осіб, які мають право на пільги, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117).