Кашлюк та його профілактика ВАЖЛИВО

Кашлюк та його профілактика

Кашлюк – гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке викликається Bordetella pertussis, має циклічний затяжний перебіг, характерним симптомом якого є спазматичний нападоподібний кашель. Заразитися кашлюком можна тільки від хворої людини або бактеріоносія. Сприйнятливість до кашлюку дуже висока.

КАШЛЮК – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО! Пресреліз

КАШЛЮК – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!

За даними державної установи «Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України» з 2023 року в Україні почала зростати захворюваність на кашлюк. Останній такий пік спостерігався у 2020 році, що зокрема пов’язано з тим, що спалахи цього захворювання циклічні і відбуваються кожні 3-4 роки.

Що варто знати про сальмонельоз ВАЖЛИВО

Що варто знати про сальмонельоз

Щороку на території колишнього Старокостянтинівського району реєструються випадки сальмонельозу, так у 2023 році зареєстровані 8 випадків сальмонельозу проти 6 у 2022 році.

7 квітня — Всесвітній день здоров'я

7 квітня — Всесвітній день здоров'я

“Потурбуйся про власне здоров’я” — такий девіз Міністерство охорони здоров'я України визначило для цьогорічного Всесвітнього дня здоров’я. Кожен з нас має пам’ятати, що найцінніше у житті людини — її здоров’я. І не варто відкладати турботу про себе на більш пізні терміни — “коли буду мати час” або “коли закінчиться війна”. Адже дешевше профілактувати хвороби, аніж потім їх лікувати. Найперше, на виникнення хвороб негативно впливає наш спосіб життя та звички.

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом ВАЖЛИВО

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Що ж таке туберкульоз? Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке викликається особливим мікробом – мікобактерією туберкульозу. Туберкульоз може уражати всі органи і системи організму – очі, шкіру, кістки, суглоби, серце, мозок і мозкові оболонки, печінку, кишківник, нирки, чоловічі та жіночі статеві органи, лімфатичні вузли, однак у 95% випадків уражаються легені. Що являє собою збудник туберкульозу? Збудником туберкульозу є мікобактерія туберкульозу. Вона була відкрита німецьким вченим Робертом Кохом у 1882 році. Відомо багато типів мікобактерій туберкульозу – людський, бичачий, пташиний, мишачий та інші. Найчастіше збудником туберкульозу у людини є мікобактерія людського типу. Туберкульозом можуть хворіти 55 видів тварин та птахів й між ними і людиною можливе взаємозараження. Хворі люди і тварини виділяють збудника туберкульозу з слиною, калом, сечею, молоком, спермою. Зараження можливе і при вживанні у їжу м’яса хворих тварин.

У 2024 році стартує трирічна кампанія, направлена на рішення проблем онкохворих ВАЖЛИВО

У 2024 році стартує трирічна кампанія, направлена на рішення проблем онкохворих

Щороку 15 лютого, починаючи з 2003 року, під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів та з ініціативи Міжнародної конфедерації організацій батьків дітей, хворих на рак, світова громадськість відзначає Міжнародний день онкохворої дитини. В 2024 році стартує трирічна кампанія направлена на рішення проблем з якими стикаються хворі, батьки та медичні працівники в усьому світі.

Грип та його профілактика ВАЖЛИВО

Грип та його профілактика

Грип – гостре респіраторне вірусне захворювання з крапельним механізмом передачі, яке характеризується гострим початком, переважним ураженням верхніх дихальних шляхів і загальною інтоксикацією. Збудники хвороби – віруси, за типом вірусу А, В, С.