A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Старосинявська селищна рада
Хмельницька область, Хмельницький район

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ПАСПОРТ

 

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ПАСПОРТ

СТАРОСИНЯВСЬКОЇ ОБЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

СТАРОСИНЯВСЬКА ОТГ ЗАПРОШУЄ ДО СПІВПРАЦІ!

Шановні друзі, колеги та партнери!

 

Старосинявщина – край з тисячолітньою історією та культурною спадщиною яка сягає у сиву давнину, край одвічних хліборобів-орачів трипільців, славетних болохівців, край козацької, трудової звитяги та військової доблесті. Тут височать скіфські кургани, слов’янські городища, козацькі могили . Мальовнича природа зачаровує різнобарв’ям та різномаїттям у будь-яку пору року. Старосинявщина один із наймальовничіших куточків Поділля, розташований на підвищенні Волинсько-Подільського плато.

Сподіваюся, що інформація про нашу громаду стане ефективним інструментом для налагодження ділових контактів, сприятиме прийняттю позитивних рішень щодо взаємовигідної співпраці на території громади. Потенціал розвитку туристичної сфери регіону безмежний. Тому, запрошуємо усіх бажаючих інвестувати в промисловий, аграрний, туристичний, сектори громади.

Будуймо щасливе майбутнє разом!

З повагою, голова Старосинявської об’єднаної

територіальної громади, селищний голова

В.Е. Здебський

Коротка історична довідка

Президія Верховної Ради УРСР Указом від 8 грудня 1965 року утворила в Українській РСР 81 новий район в тому числі  і Старосинявський. Його територія залишається без змін до сьогодення.

Карта громади

Старосинявський район розташований в східній частині Хмельницької області в межах підвищення Волинсько-Подільського плато, в зоні лісостепу. Поверхня являє собою злегка хвилясту рівнину на південний схід і більш горбисту – на південний захід. Район межує з півночі – з Любарським районом Житомирської області, на сході – з Хмільницьким районом Вінницької області, на півдні та південному заході – з Летичівським районом Хмельницької області, на південному заході – з Старокостянтинівським районом Хмельницької області. Клімат в регіоні помірно-континентальний, ґрунти переважно чорноземи глибокі мало гумусні 64-70 балів та чорноземи опідзолені 60-62 бали.

Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» Старосинявську об’єднану територіальну громаду було утворено згідно рішення Хмельницької обласної ради від 13 серпня 2015 р. №22-33/2015. У жовтні 2015 р. було проведено перші місцеві вибори, а у листопаді 2015 р. було затверджено повноваження голови селищної ради. До складу ОТГ ввійшло 16 сільських та 1 селищна рада які діяли на той час. Площа громади становить – 0,66 тис. кв. км, що становить 3,2 % площі Хмельницької області.

Районний центр та центр громади: селище міського типу Стара Синява, відстань до Києва – 285 км., обласного центру – 65 км. Відстань до найближчої залізничної станції Адампіль – 12 км.

До складу району входить – 45 населених пунктів, з яких – 1 селище міського типу і 44 села. Населення громади, на даний час становить 19690 чоловік.

Економічно активне населення громади становить 8200 осіб. Працюють 2551 особа, або 31,1 відсотки, мають статус безробітних – 286 осіб. Переважна частина населення зайнята у сільському господарстві.

Сільськогосподарські угіддя району займають – 83,5 %, ліси та інші лісом вкриті площі – 4,5%, землі водного фонду – 2,3 %, інші землі – 5,2%.

У 2018 році в с. Адампіль внутрішніми інвесторами збудовано та введено в експлуатацію одне із найпотужніших підприємств Європи із переробки сої. Обсяги виробництва та реалізації уже сягнули понад 1 млрд. грн. Проводиться добудова та реконструкція хлібоприймального підприємства, тут капітальні інвестиції становлять понад 130 млн. грн. Проводиться будівництво складу мінеральних добрив інвестиції тут складають понад 10,0 млн. грн.

В смт. Стара Синява запущений проект спорудження сонячної електростанції. Проводить будівельні роботи по введенню в експлуатацію забійного цеху тварин.

Промисловість

Промисловість району представлена підприємствами ТОВ «Елеватор БУД Інвест», ТОВ «Файнешел Лігал Консалтинг», ТОВ «ТОП Люкс», діє Старосинявський цех централізованого ремонту ПАТ "Хмельницькобленерго". агропромислове науково-виробниче підприємство «Візит» , дослідне господарство «Пасічна».

Яскравим прикладом залучення інвестицій у Старосинявський район є будівництво олійно-екстракційного заводу з переробки сої в с. Адампіль ТОВ «Елеватор БУД Інвест». Вклад інвестицій у підприємство загалом становить 1,5 млрд. грн. Завод розташований на площі 5,958 га. Планова потужність заводу – 1500 тонн на добу. Підприємство виробляє соєву олію, шрот, та іншу продукцію.

На території громади будується сонячна електростанція :

 • Інвестором цього дороговартісного об’єкта є товариство з обмеженою відповідальністю «НОРД ЮКРЕЙН»  Інвестор наразі вкладає в розвиток інфраструктури Старосинявської ОТГ більше 120 млн. грн. Потужність сонячної електростанції 5,1 МВт

Сільськогосподарське виробництво

Старосинявський район має сприятливі природно - кліматичні умови для вирощування зернових, бобових, овочевих культур та садівництва.

Виробничу діяльність у районі здійснюють 98 сільськогосподарських підприємства різних форм власності,в тому числі 55 фермерських господарства, та 4768 особистих селянських господарств.

Природно - кліматичні умови та наявність 42,9 тис. га сільськогосподарських угідь дозволяють розвивати різноманітні сфери сільськогосподарського виробництва, основу якого складає виробництво зернових культур, соняшника, сої, садівництво та тваринництво.

Щорічно у районі виробляється від 116,3 до 151,6 тис. тонн зернових, до 11 тис. тонн соняшнику, 18 тис. тонн сої, близько 3,2 тис. тон овочів. На Старосинявщині розташоване дослідне підприємство «Пасічна» - єдине в області підприємство по вирощуванню хмелю. Також підприємство займається тваринництвом, саме на його базі використовуючи кращий світовий генофонд, виведено українську чорно-рябу молочну породу корів.

Крим того щорічно у районі виробляється близько 1,8 тис. тонн м’яса, 23,5 тис. тонн молока. Також дуже добре в районі розвинута така галузь сільськогосподарського виробництва, як бджільництво. Понад 30 років тому було створено пасічницьке підприємство в якому утримується 980 бджолосімей, виробляється та реалізується понад 14,9 тонн меду за рік. Значна увага приділяється збору квіткового пилку, проводиться робота з виведення «української степової породи» бджіл.

Високий агрокліматичний потенціал, наявність якісних сільгоспугідь, сприятливі кліматичні умови, відсутність в регіоні шкідливого промислового виробництва сприятиме у перспективі розвитку екологічно чистого сільського господарства. Одним із перспективних інвестиційних напрямків є створення сільськогосподарських обслуговуючих, переробних та заготівельно-збутових кооперативів.

 

 

Туризм

Старосинявський район багатий на історію та мальовничу природу, що дає можливість для туристичного потенціалу краю.

Історія Старосинявщини сягає у далеке минуле. Найбільшими об’єктами давнини на території району є стоянка мисливців часів пізнього палеоліту в с. Пилява. У IV – III тисячолітті до н. е. мешкали тут трипільці – перші землероби України. А біля с. Ілятка розкопано унікальне поховання культури кулястих амфор кінця ІІІ тисячоліття до н. е.

Вали городища біля с. Теліжинці є яскравим доказом того, що територія сучасної Старосинявщини була складовою частиною Болохівської Русі.

Через Старосинявщину неодноразово пролягав шлях українського війська у добу Національно-визвольної війни 1648-1657 р.р. Врешті, саме під Пилявцями 13 вересня 1648 року козаки досягли грандіозної перемоги на ворогом.

Сьогодні на пагорбі над місцем битви височить Курган Слави, а у Старосинявській землі спочивають останки героя Пилявецької битви уманського полковника Івана Ганжі.

Сільський зелений туризм – це найкращий, найдоступніший вид відпочинку у своєрідному та колоритному краї, де гостинні господарі з любов’ю приймуть туристів та створять домашній затишок. На вас чикають походи у ліси, свіжі гриби та лісові ягоди, риболовля. Розвиток сільського зеленого туризму у Старосинявському районі – це пріоритетний напрямок який забезпечить відпочинок в сільській місцевості, під час якого відпочиваючі матимуть змогу пізнати природу, культуру та історію краю, займатися активним відпочинком.


Тож запрошуємо відвідати Старосинявщину, щоб відкрити для себе колорит нашого краю, оцінити гостинність та отримати незабутні враження від відпочинку.

 

Соціальна сфера та інфраструктура

Чисельність населення становить 19,6 тис. осіб, в т.ч. міського – 5,0 сільського – 14,6. Район має значний трудовий потенціал – 8,2 тис. осіб працездатного населення.

В Старосинявському районі функціонує 9 загальноосвітніх шкіл І-Ш ступенів, опорна школа – Старосинявська НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія ім. О. Романенка», Пасічнянський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, технологічний ліцей" , 7 - ЗОШ І-ІІ ступенів, 22 – дошкільних навчальних закладів. Для позашкільної освіти функціонує Будинок творчості школярів, 2 дитячих музичних школи Старосинявська ДМШ та Пасічнянська ДМШ, Старосинявська дитячо-юнацька спортивна школа.

Розвиток фізичної культури забезпечує ДЮСШ, функціонує один стадіон ДЮСШ, 15 футбольних полів, 64 спортивних майданчики, один майданчик з штучним покриттям, 11 спортивних залів, один критий стрілецький тир.

Мережа закладів охорони здоров’я складається з:

 • центральної районної лікарні;
 • районного Центру первинної медико-санітарної допомоги, до складу якого входять 5 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 29 фельдшерсько-акушерських, фельдшерських пунктів.
 • Завершуються роботи з будівництва нової сучасної амбулаторії в с. Пилява. Вартість проекту складає більше 7 млн. грн.
 • Відділення служби  центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Мережа закладів культури Старосинявського району налічує:

 • 38 клубних закладів;
 • 2 дитячі музичні школи;
 • 22 бібліотечних установи;

Краєзнавчий музей, музей Пилявецької битви, музей «Воїнам Афганістану - воїнам інтернаціоналістам; шкільний музей старожитностей на базі Старосинявського НВК; музей козацьких речей на базі Пилявської ЗОШ І-ІІІ ст., школі сприяння здоров’ю та козацького гарту.

На території громади здійснюють підприємницьку діяльність 237 юридичних осіб, 470 фізичних осіб – підприємців.

Фінансово-кредитну сферу у районі представляють Старосинявська філія № 068 Старокостянтинівського відділення Ощадбанку № 2228; Старосинявське відділення АТ КБ «Приватбанк».

Центр громади – смт. Стара Синява з’єднано із усіма населеними пунктами дорогами з твердим покриттям. Протяжність автодоріг загального користування 220,3 км, з них 57,1 км територіального значення, 113,3 км обласного значення, 49,9 км – районного значення. По території району проходить залізнична магістраль Південно-Західної залізниці протяжністю 21 км, діє залізнична станція в с. Адампіль та зупинка в с. Пасічна. Пасажирськими перевезеннями охоплені усі населені пункти району, діють 22 приміських внутрішньо районних маршрутів, що не виходять за межі району та 37 міжміських маршрути з можливістю доїзду до сусідніх районних центрів Летичів, Старокостянтинів та міст Хмельницький, Хмільник, Вінниця, Тернопіль, Київ та Кам’янець–Подільський.

Районні ЗМІ представлено газетою «Колос» .

Працює 17 відділів поштового зв’язку, всі населені пункти району мають провідний телефонний зв'язок та стійкий мобільний зв'язок – працюють оператори «Київстар», «МТС», «Лайф», «Водафон». Також в Старосинявському районі інтернет-провайдери АDSL, Інтертелеком, Proskuriv.net. надають послуги з доступу до глобальних інформаційних ресурсів мережі Інтернет .

Електромережа має довжину 476,3 км., мережа газопроводів – 384,3 км.

На території району налічується 32 об'єкта культурної спадщини. В тому числі 3 пам'яток археології, 28 пам’яток історії, 1 пам’ятка монументального мистецтва.

НВЕСТИЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ

 

Інвестиційна пропозиція Greenfield

Локалізація

Назва вулиці

Заводська

Район (в місті), місцевість

Хмельницька обл. Старосинявський р-н смт. Стара Синява

Географічні координати

49.583789, 27.656126

Властивості місцевості

Максимально доступна площа (як одна ділянка) [га]

11,56

Можливості для розвитку (короткий опис)

Для розміщення та експлуатації основних підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Інформація про власність

Орієнтовна ціна землі (грн./м2)

106,88

Власник(и)

Старосинявська селищна рада

Наявність актуального концептуального дизайну (Так/Ні)

ні

Зонування

01

Характеристика землі (ділянки)

Вид ґрунту на ділянці (га)

 

Різниця в рівні землі (м)

4,5

Використання землі на даний час

Не використовується

Забрудненість ґрунтових та підґрунтових вод (Так/Ні)

ні

Рівень підґрунтових вод (м)

5

Чи були проведені геологічні дослідження ділянки (Так/Ні)

ні

Ризик затоплення чи зсувів землі (Так/Ні)

ні

Підземні перешкоди (Так/Ні)

(напр. підземні комунікації) ні

Наземні та повітряні перешкоди (Так/Ні)

(напр. ЛЕП) ні

Екологічні обмеження (Так/Ні)

так

Будинки чи інші конструкції на ділянці (Так/Ні)

так

Транспортне положення

Доступ доріг до ділянки (вид та ширина доступної дороги)

Асфальтова дорога шириною 6 м.

Найближча автомагістраль/дорога національного значення (км)

М-12 - 27,5 км.

Морські та річкові порти в радіусі до 200 км

ні

Залізнична колія (км)

Ст. Адампіль – 12 км.

Залізнична під’їзна колія (км)

Насип залізничної дороги у комунальній власності

Найближчий діючий аеропорт (км)

м. Вінниця -100 км.

Найближчий морський порт (км)

м. Одеса

Наявна інфраструктура

Електрифікація (Так/Ні)

ні

 • точка з’єднання (відстань від кордону ділянки) (м)

150

 • напруга електричного току (кВТ)

380

 • допустима електрична ємність (MW)

250

Газифікація (Так/Ні)

ні

 • точка з’єднання (відстань від кордону ділянки) (м)

50

 • показник теплотворної здатності (MJ/Nm3)

 

 • діаметр труби (мм)

219

Водопостачання (Так/Ні)

ні

 • точка з’єднання (відстань від кордону ділянки) (м)

50

 • допустима пропускна здатність (м3/24 г)

 

Очисні споруди (Так/Ні)

ні

Телекомунікації (Так/Ні)

так

 • точка з’єднання (відстань від кордону ділянки) (м)

 

 

Орієнтовна вартість підведення інженерних мереж (вказуються витрати на підведення необхідних комунікацій)

 

Поточний стан справ (наявність необхідних дозволів, результати зміни призначення земельної ділянки, тощо)

 

Можливості державної підтримки

ні

Можливості місцевої підтримки

Так. Готові розглядати можливість зменшення орендної плати за землю.

Інші актуальні коментарі

Це територія бувшого цукрового заводу. На території є залишки будівель та споруд. Є можливість будівництва під’їзної залізничної колії від ст. Адампіль. В наявності земляний насип бувшої вузькоколійної залізничної дороги – 10,0 км.

Пропозиція підготовлена

селищний голова - Здебський Віталій Едуардович, тел. 0974981423, v_zdebskiy@ukr.net

Контактна особа

селищний голова - Здебський Віталій Едуардович, тел. 0974981423, v_zdebskiy@ukr.net

Графічний матеріал із зображенням на території Старосинявського району Хмельницької області

Місце розташування земельних ділянок в межах населеного пункту смт. Стара Синява

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь