Старосинявська селищна рада хлібом-сіллю зустрічала гостей із Полтавської області Решетилівського району, які приїхали з робочою поїздкою вивчити проблемні питання щодо об’єднання сільських громад та економії ресурсів на користь  сіл. Голова Старосинявської селищної ради Віталій Здебський   організував зустріч у залі РБК з історичного представлення громади, а кожен керівник структурних підрозділів громади  та депутати селищної ради виступили перед колегами, презентуючи власний досвід роботи в громаді, яка працює 4 місяці. 

Фото без опису

   «Один район — одна громада: завдяки об'єднанню Старосинявщина отримає 17 мільйонів гривень», наголосив під час зустрічі директор офісу реформ на Хмельниччині Сергій Яцковський.

Старосинявська територіальна громада — одна з чотирьох по всій країні, яка об'єдналась у межах цілого району. З Державного фонду регіонального розвитку вона вже у квітні має отримати 17 мільйонів гривень на потреби населення.

Фото без описуНаш район з початку свого існування завжди був дотаційний. Ми прорахували, що об'єднатись в межах району — це вигідно. Ми їздили на кожен з'їзд села, пояснювали переваги, зокрема й про додаткові кошти з фонду регіонального розвитку. І тепер громада працюватиме сама на себе, що захочуть люди, те й виконуватиме голова громади, а не так як раніше”, - говорить селищний голова Віталій Здебський.

За його словами, об'єднання, звісно, не вирішило всіх проблем. Найбільше, що зараз турбує — це недостатній кадровий потенціал. Але життя району змінилось вже в тому, що бюджет в першому кварталі перевиконали на 1 мільйон 354 тисячі гривень. Це вперше за всю історію існування району і вперше на територію Старосинявщини зайшов інвестор, який будує соєвий завод.

Попри те, що цілий район став однією територіальною громадою, райдержадміністрація нікуди не ділась і продовжує виконувати свої функції. Верховна Рада ще має прийняти закон щодо змін в частині освіти та інших повноважень. А поки робота селищної ради і РДА в деяких моментах дублюється.

“Більшість виконавчих повноважень РДА поступово передаються в громаду. Але райдержадміністрація представляє державу, в неї ніхто не відбирає цих функцій. До прикладу, субсидії, центр зайнятості, організація контролю діяльності тощо. Природно, що у РДА зменшилась кількість працівників, бо частина з них перейшли у селищну раду, але скорочення штату не було”, - говорить директор регіонального офісу реформ Сергій Яцковський.

Фото без опису

Перейняти досвід об'єднання старосинявців аж з Решетилівського району Полтавської області приїхала ціла делегація. На думку голови Решетилівської РДА Романа Перепелиці, район готовий до об’єднання, але голови сільських рад досі сумніваються.

Селищний голова Віталій Здебський переконаний, що громада тепер заживе краще

“Об’єднані територіальні громади — це шанс для місцевого самоврядування ефективно працювати, а для людей — достойно жити. Я бачу, що економічний ефект ми отримаємо, тільки якщо об'єднаємось в межах району. Райдержадміністрації давно потрібно ліквідувати в тому вигляді, якому вони є, адже ми досі живемо ніби в Радянському Союзі. Але має бути орган, який буде контролювати рішення територіальних громад, щоб ми не наробили аналогів ДНР і ЛНР", — зазначив Роман Перепелиця.

Довідково: Старосинявська селищна рада об'єднала навколо себе 16 сільських рад (45 населених пунктів). У районі проживає майже 21 тисяча мешканців.

Фото без опису