Фото без описуАкція єднання і громадської злагоди на мості між Чемеровецьким та Гусятинським районами зібрала близько трьох тисяч учасників. Учасниками такого величного дійства були представники Старосинявської Обєднаної Територіальної громади – голова громади Віталій Здебський, перший заступник селищного голови Андрій Карпушин, секретар селищної ради Наталія Гарник, керуючий справами апарату селищної ради Оксана Бондарчук, начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури виконкому селищної ради Олександр Пузирук, начальник відділу культури, національностей, релігії та туризму виконкому селищної ради Богдан Німець.

Делегації з Тернопільської та Хмельницької областей з’єднали український прапор, який зшили за розмірами 10 метрів у довжину та три метри в ширину кожне із полотен – синє та жовте, спеціально до свята. Після цього на центральній площі Гусятина відбувся молебень за Україну. А з головної сцени – лунали патріотичні пісні, колядки, щедрівки та вітання з цим знаковим для кожного українця днем.

Звертаючись до історичних подій, очільник краю Степан Барна наголосив, що тоді були різні погляди на те, якою має бути українська історія. «Грушевський вважав, що не потрібна армія, Винниченко хотів будувати соціалістичну Україну. Була й ідея війни і конфліктів між Скоропадським та Директорією, бо один бачив демократичний розвиток країни, а інші – монархічний. Саме тому, зважаючи на ці історичні уроки, сьогодні ні для кого не має бути сумнівом, що нам потрібно будувати державу на основі єдності довкола українського державного прапора». - Ми раді вітати громаду Хмельниччини, яка приїхала до нас на Тернопільщину відзначити величну подію, що мала місце 99 років тому, коли два береги Збруча об’єдналися в одну Українську Державу. Адже саме ті уроки дозволили нам сформувати традицію боротьби і відродження нашої країни. На цьому наголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час урочистостей з нагоди Дня соборності, які цього року відбулися в Гусятині і проводилися в рамках відзначення 100-річчя української революції.

Водночас, він підкреслив, що у кожного з нас має бути розуміння: захистити нашу державу спроможна лише українська армія!

«Сьогодні понад 250 тисяч військових захищають нашу землю від російського окупанта. І тому ми як ніколи маємо усвідомлювати, що ідеологія нашої держави – це Україна від Сяну до Дону, від Закарпаття до Криму, від Донецька і Луганська до Львова. Це все – наша велика держава і тому ми зібралися всі разом засвідчити свою позицію: ми хочемо об’єднати нашу державу, бо українці повинні жити у своїй великій, єдиній, соборній та неподільній Україні».

привітав громади Тернопільщини та Хмельниччини від себе особисто та від всього депутатського корпусу з цим важливим святом!

З Днем Соборності України привітали усіх присутніх також голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, заступник голови Хмельницької ОДА Валерій Олійник, народні депутати України Василь Амельченко та Микола Люшняк.

Фото без опису

 

Прес-служба ОТГ.