У місцевому клубі с.Теліженець проходив схід села, участь в якому взяло більше 30 жителів села, керуючий справами селищної ради Оксана Олександрівна Бондарчук,  керівник місцевого  господарства  ПСП «Обрій» Олександр Іларіонович Крот,  депутат селищної ради Володимир Олександрович Подзігун, завідуюча Теліженецьким сільським клубом Надія Іванівна Окоманчук.

Фото без опису

 

На сході села обговорено  питання розвитку соціальної сфери, ремонту дороги, підвезення дітей,  обрання старости, функціонування місцевого ФАПу та інші питання, що цікавили жителів села.

Співфінансування дороги Теліженці-Уласово-Русанівка протяжністю 1950 м  у 2017 році було  раніше обговорено під час пленарного засідання 23 сесії  Старосинявської селищної ради 8-го вересня 2017 року,  інформовано про необхідність  виготовлення  технічної документації  відповідними службами спільно із Службою автомобільних доріг у Хмельницькій області;  у минулому 2016 році  профінансовано  Програму розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення Старосинявської селищної ради Старосинявського  району Хмельницької області на 2016 рік  із селищного бюджету в сумі 454 тис. грн.  У жодне село громади  із 45 населених пунктів депутати селищної ради не направляли такі кошти із селищного бюджету.

Проте, керівник місцевого господарства Олександр Крот та в основному працівники  господарства , емоційно  висловлювалися, що «селищна рада нічого не робить, це так звучить на нарадах в райдержадміністрації, на які не ходять представники селищної ради…» .

Окрім того,  селищна рада утримує  функціонування сільського будинку культури -  більше 35 тис. грн. за 2017 рік., місцевий ФАП, в дії соціальні програми підтримки важкохворих та учасників бойових дій АТО, які мають право звернутися за допомогою. Проте, очевидно, що жителі села  були наперед дизінформовані, бо керівник господарства згадав і районну газету «Колос», де було написано, що громада не отримала субвенції, а насправді ця ж субвенція  з Державного бюджету уже була на рахунку селищної ради,  тому і виникає питання, чи в правовому полі діють  інформуючі,  адже на території району діють і працюють органи, які одним із основних обов’язків  мають   нести відповідальність за  стабілізацію соціально-політичної обстановки в районі та надавати усю необхідну населенню консультаційну та правову допомогу?..

Питання виборів старост сіл винесено на громадське обговорення,  згідно депутатського запиту депутата селищної ради Володимира Кондратюка – було підготовлено Проект рішення сесії для обговорення, опубліковано проект рішення сесії селищної ради «Про формування  старостинських округів на території Старосинявської селищної ради та призначення перших  місцевих виборів старост»  на офіційному сайті Старосинявської селищної селищної ради.   Дане питання запропоновано депутатами селищної ради обговорити на  засіданнях постійних депутатських комісій перед сесією селищної ради, на засіданні виконкому селищної ради  із врахуванням  фінансування  із  селищного  бюджету та інших пропозицій від жителів громади.

Щодо забезпечення  місцевого ФП фельдшером, згідно офіційного листа в.о. головного лікаря Старосинявського ЦПМСД Є.Стаднік  №354 від 15.09.2017 р.,  то на даний час це не є можливим через відсутність кваліфікованого працівника, наразі  відшуковують спеціаліста, який би мав бажання  працювати за спеціальністю  у с.Теліженці.

Щодо підвезення дітей до школи у Старосинявський НВК із с.Теліженець, то згідно офіційної інформації  в.о. начальника відділу освіти,  молоді, спорту, культури виконавчого комітету селищної  ради  П.Скригунця №287 від 15.09.2017р.,  згідно розроблених маршрутів підвезення дітей до Старосинявського НВК «ЗОШ І-ІІІ м.., гімназія» ім. О.Романенка 6 дітей із с.Теліженець з 01 вересня 2017 року щодня з понеділка по п’ятницю систематично підвозяться до навчального закладу. Від’їзд дітей із запланованої зупинки в селі о 7 год. 00 хв. Жителі села просили скоротити час підвезення дітей із школи до села.

Також  звернулися з проханням надіслати лист до ОДА, щоби  у графіку міжміських перевезень врахувати регулярний заїзд рейсового автобуса  у село Теліженці.

Фото без опису
   
Прес-служба ОТГ.