Овіяна сивою давниною Пилявецька земля зустрічала своїми просторами вихідців давнього козацтва, представників з усіх-усюд - різних куточків України. У с. Олексіївка відбувалося триденне козацьке свято "Твоєї пресвятої волі вовіки буде слава золота", присвячене 370-й річниці Пилявецької битви 1648 року.

Фото без опису

Захід розпочався біля могили полковника Івана Ганжі: благочинний Старосинявського району Олег Макаровський, Благочинний УПЦ КП м.Хмільника Іван Пукас, та священики УПЦ Київського патріархату провели поминальну службу біля могили; Пасічнянський народний аматорський хор під керівництвом заслуженого артиста України Петра Німця відкрив офіційні урочистості; відбулося покладання квітів.

Колона учасників заходу крокувала полем до Кургану козацької Слави із національними прапорами та квітами. Біля Кургану відбувалися представлення різноманітних концертних номерів учасників з усієї України, аматорських колективів, різноманітних виставок. Гарну, оригінальну виставку демонстрували працівники Старосинявського БТШ.

В урочистостях, які організували Хмельницька обласна державна адміністрація, Всеукраїнський волонтерський агітпотяг єднання "Труханівська Січ", Міноборони України та Генеральний штаб ЗСУ, взяли: учнівська молодь, вихованці військових ліцеїв, курсанти військових навчальних закладів з Києва і Львова, представники козацтва, патріотичних громадських організацій з багатьох регіонів України.

Селищний голова Віталій Здебський, відкриваючи захід, привітав усіх учасників на Пилявецькій землі, подякував усім за хвилини пам’яті про ті часи, за те, що приїхали, прийшли вшанувати учасники урочистих заходів.

Начальник Управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ полковник Олексій Ноздрачов, виступаючи, зауважив, що Пилявецька битва під проводом Гетьмана Богдана Хмельницького проти Речі Посполитої - одна з найважливіших битв українського козацтва, що стала початком національно-визвольного руху, який згодом охопив усю Україну.

"У святкуванні бере участь увесь силовий блок безпеки і оборони України, - підкреслив полковник Олексій Ноздрачов. - Тут розгорнуті навчально-показові місця для популяризації військової служби, працюють експозиції зразків озброєння та техніки Повітряних Сил, Сил спеціальних операцій, Центру розмінування. Свої можливості демонструють прикордонники, рятувальники, нацгвардійці. На кожній з цих точок курсанти - майбутні офіцери, воїни-розвідники, сапери, кінологи, поліція у прямому сенсі слова працюють з дітьми й дорослим населенням.»

Голова Хмельницької облдержадміністрації Вадим Лозовий взяв участь в урочистостях, адресував теплі вітання усім, поклав квіти до Кургану Козацької Слави.

Цікаві виставки, демонстрація спортивно-патріотичних номерів, навчально-показових курсів для населення, концертні номери, які привезли учасники заходів на Старосинявщину, вражали; відбувся спільний молебень, парад духових оркестрів, кінний герц зі Старокостянтинова, військово-патріотичний квест, козацький вишкіл, тематичні лекції.

(Фото, відео із заходу)

Прес-служба ОТГ.