У залі  районного Будинку культури  проходили урочистості з нагоди  Дня працівників освіти.  Освітян  Старосинявщини  вітали: заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Світлана Лакуста, заступник голови райдержадміністрації Оксана Ліщишина, в.о. начальника відділу  освіти, молоді, спорту та культури виконавчого комітету селищної ради  Петро Скригунець, голова профспілки педагогічних працівників Валентина Ніколаєць, які адресували  теплі вітання.

Заступник селищного голови Світлана Лакуста звернулася до освітян:

Шановні вчителі  та ветерани освітянської ниви!

… Напередодні вашого професійного свята від імені Старосинявського селищного  голови Віталія Здебського, виконавчого комітету селищної ради та від себе особисто дозвольте привітати усіх вас з  професійним святом –  Днем вчителя.

Люди, які присвятили своє життя благородній і потрібній справі – вихованню підростаючого покоління, заслуговують на слова глибокої подяки і шани. Тож щиро дякую вам за вашу працю, високий професіоналізм та життєву мудрість. Бажаю вам, дорогі освітяни, успіхів у вашій благородній роботі, нових творчих знахідок, міцного здоров’я,  енергії та людської поваги. Нехай ніколи не згасає світло вашої душі, тепло вашого серця до улюбленої професії. Хай кожен ваш день повниться новою радістю та перемогою, хай здійснюються ваші плани в ім'я щасливого майбутнього України і нашої рідної Старосинявщини.

Світлана Віталіївна  нагородила  грамотами селищної ради  педадогічних працівників  за багаторічну сумлінну працю, професійну майстерність , педагогічний талант, творчу роботу, виховання молоді в дусі національного патріотизму  та  з нагоди святкування Дня  вчителя:

• Городецьку Зою Василівну -  вчителя початкових класів   Старосинявської  ЗОШ І-ІІ ст.№1;
  • Фірсову Лілію Борисівну  -вчителя української мови та літератури філії Старосинявського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім. О. Романенка - Заставецької  ЗОШ І-ІІ ст.;
  • Глущак Наташу Назарівну - вчителя хімії та біології Пасічнянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., технологічний ліцей»;
  • Богомол Валентину Василівну -  вчителя  початкових класів Адампільської   ЗОШ І-ІІІ ст.,
  • Скригунця Петра Михайловича - головного спеціаліста відділу освіти, молоді, спорту, культури виконавчого комітету Старосинявської селищної ради.
  •  Симчишину  Галину Григорівну  –  вчителя Старосинявської ЗОШ №2 І-ІІ ступенів;
  • Савчука Анатолія Миколайовича  –  вчителя Пилявської ЗОШ І-ІІІ ст.;
  • Наумця Сергія Федоровича  -  директора Новосинявської ЗОШ І-ІІІ ст.;
  • Логвина Олександра Володимировича - вчителя трудового навчання Лисанівского НВК.

Святковим концертом за участі творчої молоді краю вітали педагогів працівники культури.  (Відео)

Молодь вітала учителів осінніми барвистими квітами.

P.S. З історії свята:

День працівникі?в осві?ти  або День учителя — професійне свято працівників освіти України. Відзначається щорічно у першу неділю жовтня.

Свято вчителів почали відзначати в СРСР з 1965.

Офіційно День вчителя був закріплений 1980 року Постановою Президії Верховної Ради Радянського Союзу «Про святкові і пам'ятні дати». Відтак свято педагогів на початку жовтня досі відзначають у пострадянських країнах: АзербайджаніБілорусіВірменії, Україні, КазахстаніКиргизстаніЛатвії.

День вчителя, мабуть, найулюбленіше свято не тільки самих вчителів, а й учнів. Це день квітів, привітань, яскравих стінгазет та святкових концертів, які готують учні.

За рішенням ЮНЕСКО з 1994 Всесвітній день учителів відзначають 5 жовтня.

В Україні свято встановлено «…на підтримку ініціативи працівників освіти України…» згідно з Указом Президента України № 513/94 «Про День працівників освіти» від 11 вересня 1994 році.

Прес-служба ОТГ.