Всесвітній день боротьби проти раку
Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, мета якого – підвищення обізнаності населення про захворювання, привернення уваги до запобігання та раннього виявлення цієї підступної хвороби.
Сказ та його профілактика
Епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу в Україні залишається неблагополучною. Природні вогнища сказу існують практично на всій її території. Щорічно реєструється значна кількість захворювань на сказ серед тварин та випадки загибелі людей внаслідок захворювання на сказ.
Бонус-міф. Стрес - основна причина серцево-судинних захворювань
Це не зовсім так. Тривалий патологічний стрес негативно впливає на всі системи нашого організму, і серце та мозок - не виняток. Однак стрес є лише одним із факторів ризику серцево-судинних захворювань. І точно не головним.
Міф №10. Здоровий спосіб життя - це дорого
Здоровий спосіб життя - це дорого, і не кожен може його собі дозволити.
Щоб запобігти ускладненням серцево-судинних захворювань, треба періодично «прокапуватись
Це "роздутий" міф, нав’язаний нам фармацевтичними компаніями. Розгляньмо, що нам пропонують для прокапування?
Кардіохірургія вирішить усі проблеми з серцем
Так, хірург дійсно може врятувати життя при інфаркті або ж допомогти знизити інтенсивність нападів при стенокардії. Однак, хвороба буде прогресувати далі, адже сучасна кардіологія - не панацея. І жодна операція не зможе повністю відновити здоров’я.
Алкоголь запобігає серцево-судинним захворюванням
Кажуть, що алкоголь покращує капілярний кровотік, нормалізує артеріальний тиск і навіть знижує рівень цукру в крові.
Міф №6. Немає сенсу кидати курити при тривалому стажі
Інколи цей міф звучить ще й так: «мені вже пізно кидати курити». Та насправді після твоєї останньої викуреної сигарети: ✔ через 20 хвилин нормалізуються пульс та артеріальний тиск; ✔️ через 12 годин кров повністю очищується від чадного газу;
Зайва вага не впливає на розвиток серцево-судинних захворювань?
Міф №2. Зайва вага не впливає на розвиток серцево-судинних захворювань. Зайва вага не впливає на розвиток серцево-судинних захворювань. Та насправді це працює навпаки: якщо є надлишок ваги серце змушене перекачувати більший об’єм крові й тим самим зношувати свій «ресурс» значно раніше. Як зрозуміти, чи маєш ти зайву вагу?
Про 10 міфів про серцево-судинні захворювання
Серцево-судинні захворювання є причиною смертності №1 в Україні - їхня частка становить 64% летальних випадків серед усього населення. А основна група ризику - саме чоловіки працездатного віку. Довкола теми серцево-судинних захворювань існує чимало міфів. Наприклад, багато людей вважають, що, маючи хвороби, серця не можна займатись фізичною активністю, що кардіохірургія здатна повністю відновити здоров’я, а холестерин і жири - це суцільне зло для серцево-судинної системи. Лікарі та медсестри Золотоніського центру сімейної медицини готові розвінчати топ-10 міфів про захворювання серця. Дивися відео та пиши у коментарях, у що раніше помилково вірив ти. А дізнатися більше про фактори ризику розвитку серцево-судинних хвороб можна на сайті: https://cvd.phc.org.ua/ #СтаньНаВартіСвогоСерця Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».