ПОРАДИ ЛІКАРЯ

Що таке дифтерія?

Дифтерія – інфекційне захворювання, яке протікає гостро, та характеризується запаленням переважно ротоглотки, основною причиною якого є потрапляння в організм бацили Леффлера (дифтерійна паличка). Збудник довго зберігається у зовнішньому середовищі (на поверхні предметів і в пилу - до 2 міс). Під впливом 10% розчину перекису водню гине через 3 хв, при обробці 1% розчином сулеми, 5% розчином фенолу, 50-60° етиловим спиртом - через 1 хв. Стійкий до низької температури, при нагріванні до 60°С гине через 10 хв. Інактивують дію збудника ультрафіолетові промені, розчини, які містять хлор, лізол та інші дезинфікуючі засоби.

09:24 20.11.2019

Профілактика цукрового діабету

Цукровий діабет - це хвороба, коли організм не виробляє або неправильно використовує інсулін. Інсулін допомагає нам перетворити їжу в енергію.

15:11 14.11.2019

Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики

11-17 листопада проводиться Світовий тиждень правильного використання антибіотиків. Він покликаний підвищити обізнаність населення та медиків про те, що антибіотики втрачають свою ефективність через невиправдано часте і неграмотне їхнє застосування. З часу відкриття антибіотиків пройшло понад 70 років. Ці ліки дозволили врятувати величезну кількість життів, виліковуючи бактеріальні інфекції, які в іншому разі були б смертельними. Але сьогодні в результаті надмірного захоплення антибіотиками посилюється стійкість до них. Це означає, що бактерії видозмінюються настільки, що антибіотики вже не чинять на них жодного впливу.

17:02 12.11.2019

Профілактика корости

Короста - це інфекційне паразитарне захворювання, збудником якого є коростяний кліщ. Стан досить неприємний, спричиняє дискомфорт. Знати симптоми зараження коростяним кліщем повинен кожний – це допоможе відразу розпочати лікування та запобігти інфікуванню інших. Кліщ паразитує тільки на шкірі людини. Цикл розвитку коростяного кліща триває 14-20 днів. Його життєвий цикл складається з двох періодів - репродуктивного (від яйця до личинки) і метаморфічного (від личинки до молодого кліща). Ходи в роговому шарі шкіри хворого на коросту прокладають запліднені самки і личинки - німфи.

15:10 12.11.2019

Грип

Грип – особливо агресивна респіраторно-вірусна інфекція, інкубаційний період якої триває від кількох годин до двох діб. Як правило, грип починається з короткочасного ознобу з наступним різким підвищенням температури до 38-39° С, потім з′являється загальна слабкість, ломота у всьому тілі, сильний головний біль, біль при рухах очима.

16:36 05.11.2019

Обережно: отруйні гриби!

У самому розпалі сезон збирання грибів. Мало знайдеться таких людей, які не люблять ласувати цим делікатесом. Для багатьох збирання грибів - це захопливе полювання, яке іноді називають «тихим». Україна належить до країн, у яких їстівні дикорослі гриби – традиційний компонент харчового раціону населення.

13:30 24.10.2019

24 жовтня - Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом (WORLD POLIO DAY), заснований за ініціативою міжнародної неурядової організації Rotary International з метою привернути увагу світової спільноти до проблеми захворювання на поліомієліт та завершення більш як 30-річної боротьби за викорінення цього небезпечного захворювання на всій планеті. Поліомієліт - гостре інфекційне захворювання вірусного походження, яке виникає в результаті інфікування одним з трьох типів вірусів поліомієліту та уражає центральну нервову систему, викликаючи паралічі та закінчується у важких випадках смертю.

13:26 24.10.2019

18 жовтня - Всесвітній день менопаузи

Жіночий організм – складно влаштована саморегульована система, яка здатна на чудеса – виношувати і народжувати дітей. Період, коли жінка може відтворювати потомство – найбільш здоровий і в фізіологічному і в емоційному плані. Однак фізіологічна менопауза – час, коли згасає функція відтворення – часто приносить неприємності в плані загального відчуття свого стану. Настає менопауза у жінок приблизно після сорока п’яти років, хоча в деяких випадках вона може як затримуватися, так і приходити раніше.

16:33 18.10.2019