Фото без описуСтаросинявською селищною радою, відділом культури, національностей, релігій та туризму виконавчого комітету селищної ради  організовано та проведено  театралізоване дійство  з нагоди свята Івана Купала.

Івана Купала, Купайла  -  традиційне східнослов'янське свято, яке відзначали вночі перед Івановим днем (24 червня за старим стилем). Зараз також його прив'язують до сонцевороту (21 червня, у високосний рік — 20 червня за часом UTC). У зв'язку із введенням григоріанського календаря у 01.03.1918 церковне свято Різдво Івана Предтечі припадає на 7 липня. Свято отримало свою назву від імені християнського святого Івана.  Квінтесенцією свята є очищення з допомогою вогню і води, найдавніша форма  магічних дій.

Одне із чотирьох головних свят сонячного календаря.

Ймовірно, свято було встановлено в часи, коли сонцестояння випадало на 24 червня. Святкували Купала здавна по всій Україні, щоправда з певними відмінностями по регіонах.

З вітальним словом виступив голова громади Віталій Здебський, побажав мешканцям  щастя, родинного тепла та затишку, міцного здоров’я, висловив подяку від себе та депутатського корпусу селищної ради  спонсорам проведення заходу  -  особисто народному депутату України Бондарю Віктору Васильовичу, помічнику народного депутата України Бондаря Віктора Васильовича  Віталію Іваневичу,   за підтримку святкових традицій та організацію святкової кухні, розважальних атракціонів, святкового концерту та солодощів  для дітей.

З вітальним словом виступив депутат районної ради, голова РО ПП «Відродження» Антонишин Валерій Віталійович, який  адресував запрошеним та гостям свята щирі вітання від народного депутата  Бондаря В.В.

Розмаїттям святкового вечора були театралізовані дійства молоді, організовані працівниками культури, виступи братів Гжегожевських та народних аматорів з с.Бабине.

Прес-служба ОТГ