Фото без опису

  Голова Старосинявської  ОТГ Віталій Здебський  взяв участь у нараді в  Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яка відбувалася за  круглим  столом на тему: «Децентралізація сфери містобудування в контексті системних реформ» за участі віце-прем’єр-міністра України-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, Голови Держархбудінспекції Олексія Кудрявцева, народних депутатів України.

Геннадій Зубко зазначив, що місцеве самоврядування виявляє слабку зацікавленість брати на себе повноваження щодо містобудування.

«Лише 18 суб’єктам по всій Україні передано ці повноваження. А їх мало би бути не менше 500. Це питання стосується не тільки обласних центрів чи міст обласного значення, але й ОТГ та інших суб’єктів. Небажання органів місцевого самоврядування разом із повноваженнями брати відповідальність гальмує реформу.  Виходить так: гроші беруть, а відповідальність – не дуже охоче», — заявив Геннадій Зубко.

За його словами, децентралізація в Україні рухається в усіх напрямках.

«Не тільки з точки зору формування ОТГ, передачі повноважень чи бюджетної децентралізації, але з огляду на набуття органами місцевого самоврядування відповідальності. Якщо громада має стратегію регіонального розвитку і прагне залучати інвестиції, вона мусить брати на себе відповідальність. Адже для залучення інвестицій треба бути готовими забезпечити підключення інженерних мереж, надати дозвіл на початок будівництва, ввести об’єкт в експлуатацію тощо», — зауважив Геннадій Зубко.

Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев повідомив, що сьогодні близько 15 % документів, що дають право на початок будівельних робіт вже реєструється на місцях. Він наголосив, що кінцевою метою реформи держархбудконтролю є активізація будівництва, залучення нових інвестицій у галузь, зменшення кількості проблемних та самочинних будівництв, гарантування безпеки й комфортності новобудов.

Міські голови Луцька, Українки на Київщині та Славути на Хмельниччині, які вже здійснюють нові містобудівні функції, ознайомили присутніх з перевагами, які отримала громада внаслідок децентралізації.

В ході дискусії учасники круглого столу дійшли висновку щодо необхідності активізувати процес передачі повноважень держархбудконтролю на місця. Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко підкреслив, що ДАБІ має максимально забезпечити методичну допомогу громадам, аби на місцевому рівні не виникало ускладнень і протиріч. В свою чергу Олексій Кудрявцев заявив, що Держархбудінспекція завжди відкрита до спілкування з місцевими громадами та налаштована на плідну роботу й допомогу. 

З офіційного сайту  МінРегіонБуд.