Фото без описуВпродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція “16 днів проти насильства”, в рамках якої громадськими організаціями, місцевими структурними підрозділами у справах сім’ї та молоді, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї. Міжнародна акція “16 днів проти насильства” ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької  ідеології в суспільстві.

Дати проведення акції є символічними. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

25 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році;

1 грудня – Всесвітній день боротьби із СНІДом. Вірус імунодефіциту людини та синдром набутого імунодефіциту стрімко поширюється у всьому світі;

2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Він пов’язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами від 2 грудня 1949 року;

6 грудня – річниця з дня “Монреальської різанини”, коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”;

10 грудня – Міжнародний день прав людини. Уряди країн – членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини “на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків”, підписавши Загальну декларацію прав людини.

Фото без описуМетою проведення акції “16 днів проти насильства” є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

Працівники Старосинявського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Старосинявської селищної ради завжди активно долучаються до цієї роботи. Такі методичні зустрічі уже відбулися у Старосинявській ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназії та Заставецькій ЗОШ І-ІІ ст., де було охоплено 44 дитини.

2 грудня 2016 року Старосинявським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Старосинявської селищної ради спільно з Старосинявським міжрайонним відділом кримінально – виконавчої інспекції організовано інформаційно – просвітницький захід для молоді, які засуджені до різного виду покарань. Метою проведеного заходу є підвищення рівня інформованості молоді, яка перебуває у конфлікті із законом, з проблем попередження виникнення випадків жорстокого поводження, насильства в сім’ях. Учасники заходу розширили свої знання як з питань захисту прав, так і відповідальності за порушення Закону України «Про попередження насильства в сім’ї, обговорено поняття агресії, конфлікту, насильства та відповідальності, яка настає за скоєння злочину».

У ході проведеного заходу увагу приділено також питанню профілактики соціально – небезпечних хвороб – туберкульозу, ВІЛ/СНІДу в молодіжному середовищі (охоплено 6 осіб).

 

Фото без описуПрес-служба  ЦСССДМ.