Голова громади  Віталій  Здебський  перед  19-ою сесією  селищної ради скликав  засідання двох  депутатських комісій: постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, молоді, фізкультури  і спорту  (голова  комісії  Симчишина  Г.Г.)  та тимчасової контрольної комісії по контролю за виконанням бюджету селищної ради  (голова  комісії  Наумець  С.Ф.).

На спільному засіданні  комісій, участь в якому взяли голова громади Віталій Здебський, головний лікар КП «Старосинявської ЦРЛ» Віталій Макогонський, начальник  відділу освіти,  молоді, спорту, культури  Олександр Пузирук, начальник відділу культури, національностей , релігій та туризму  виконавчого комітету  селищної ради Богдан  Німець, обговорено зміни до селищного бюджету  та процеси реорганізації  пологового відділення та окремих загальноосвітніх навчальних закладів. Виступила начальник фінансового управління Кузьмич Мирослава Михайлівна, інформувала, що склалася непроста ситуація по бюджету, щоби врегулювати  ситуацію,   потрібно розробити  чітке фінансове та економічне обґрунтування, практичні заходи,  що стосуються надання ефективних, якісних послуг населенню, особливо у сферах медицини та освіти.

Виступив головний лікар ЦРЛ Макогонський Віталій Миколайович, запропонував заходи з подолання дефіциту бюджету, інформував, що на перше червня дефіцит бюджету по лікарні склав 986 тис. грн.,  зберігається тенденція зменшення кількості пологів у пологовому відділенні, в 2015 р. – 16 пологів, у 2017 році – 8.   Рішенням колегії департаменту  охорони здоров’я  ОДА було рекомендовано реорганізувати пологове відділення у зв’язку  із втрачанням кваліфікації медперсоналу (оскільки працівники пологового відділення мають приймати 300 пологів в рік, а в нашому пологовому – 16-10 в рік), відповідно неефективно використовуються кошти . Макогонський В.М.,  аналізуючи практично ситуацію, що склалася, надав пропозицію обєднати пологове відділення з хірургічним, бо для цього є усі необхідні умови.  Фінансування пологового відділення на рік складає 1 млн. 119 тис. грн., ставок – 16,25.

Перший заступник селищного голови Карпушин А.А. зауважив, що основним залишається надання якісних медичних послуг населенню.

Виступила в.о. головного лікаря ЦПМСД Стадник А.В.,  наголосила, що центром зекономлено 150 тис. грн.

Виступив начальник  відділу освіти,  молоді, спорту, культури  виконавчого комітету  селищної ради  Олександр Пузирук, інформував, що  в галузі освіти дефіцит складав 5 млн. 200 тис. грн., на червень 2017 року  дефіцит склав майже 3 млн. грн. Державна субвенція надається на кількість учнів, 25 млн. було надано на освіту цієї субвенції,  уся була спрямована на заробітну плату педагогам, але  багато ще не вистачало коштів, тому  із селищного бюджету було надано ще 36 млн. грн., щоби школи могли функціонувати.

Є навчальні заклади, у яких від 3 до 36 учнів, тут виникає насамперед отримання якісних знань дитиною, нині по Україні не пройшли поріг тестування до 17 тис. випускників…

Є свідомі батьки, котрі уже бачать цю ситуацію і її практично розуміють,  і навчають своїх дітей в  укомплектованих школах, віддають в ті класи, де є конкуренція між дітьми, працюють  досвідчені педагоги, є новітні технології, обладнання, спортзал та всі умови,  що сприяє отриманню якісних знань та підготовки до життя.

Комісією запропоновано відділу освіти   вивчити практично  ситуацію по усіх навчальних закладах , обговорити ще раз із колективами.  Винести на сесію селищної ради питання про ліквідацію Щербанського ДНЗ, про  реорганізацію Бабинської ЗОШ І-ІІІ ст., про ліквідацію  Іллятківського ДНЗ  та Пишецького  НВК (ДНЗ, ЗОШ -1ст)  Старосинявської селищної ради.

Прес-служба ОТГ.