Парламентський комітет підтримав законопроект щодо утворення, реорганізації і ліквідації, найменування і перейменування місцевих державних адміністрацій

Дата: 03.01.2018 17:43

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендував Парламенту прийняти за основу урядовий законопроект щодо утворення, реорганізації і ліквідації, найменування і перейменування місцевих державних адміністрацій № 6641.

Законопроект надає право Кабінету Міністрів, у разі зміни адміністративно-територіального устрою на рівні районів, створювати, реорганізовувати, ліквідувати, найменувати і перейменувати відповідні місцеві державні адміністрації.

«Уже сьогодні є дев’ять ОТГ, межі яких повністю співпадають з межами відповідного району. І надалі кількість таких громад збільшуватиметься. На цих територіях дублюються повноваження державних адміністрацій і виконавчих органів об’єднаних громад. Вирішити проблему можна шляхом зміни адміністративно-територіального устрою на рівні районів, наслідком чого буде або реорганізація, або ліквідація відповідної адміністрації», - прокоментував під час засідання комітету Сергій Шаршов, директор департаменту місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону.