Фото без описуУ Старосинявську селищну раду  надійшло звернення об’єднання рибницьких господарств внутрішніх водойм України «УКРРИБГОСП», у  якому вони вважають економічно необдуманим встановлення максимальних ставок  податку за використання земель водного фонду, що становить у розмірі більше1700 грн/га за рік, в той час, коли за даними ГУ Держгеокадастру в Хмельницькій області середній розмір річної орендної плати за землі сільськогосподарського призначення становить лише 1397,9 грн/га за рік.

При цьому  від 38 до 56% від вирощування товарної риби суб’єкт господарювання має сплатити тільки за користування комплексом рибогосподарської  водойми, а саме: за землю, гідротехнічні споруди, а враховуючи  інші  виробничі витрати (заробітна плата, електроенергія, паливно-мастильні матеріали, корма, добрива, лікувальні препарати, інші витрати та податки), це робить діяльність з вирощування риби збитковою. Тому просили взяти до уваги ці обставини при прийнятті рішення щодо встановлення ставок податку на майно в частині плати за землю, за користування земельними ділянками водного фонду за межами населеного пункту нормативно грошову  оцінку яких не проведено, та встановити податку за користування земельними ділянками водного фонду за межами населеного пункту, нормативно грошову оцінку яких не проведено та які перебувають у постійному користуванні у розмірі 1% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

Секретарем селищної ради  Наталією Іванівною Гарник  було організовано  спільну робот у   постійних депутатських комісій:

1. Постійна комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку(голова Юрій Гурин);
2.  Постійна комісія з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг та з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та агропромислового комплексу, охорони навколишнього природного середовища   (голова   Андрій  Лакуста).

Запросили  до роботи в комісіях голову районної ради В.Франчука,  заступника начальника  відділу земельних відносин   виконавчого комітету  селищної ради  Н.Дзюбу,  заступника  начальника Красилівської ОДПІ – начальник Старосинявського відділення  Н.Вікарську,   керівника Старосинявського відділку  ПАТ «Хмельницькрибгосп»  В.Фесюка, начальника юридичного відділу селищної ради І.Шевчука.

Після обговорення питання на комісії вирішили  дане питання  вивчити на виконкомі щодо сплати податку ПАТ «Хмельницькрибгосп» за минулі роки та надходження податку у бюджет селищної ради у разі зменшення ставки податку із 3%  на  ставку  в розмірі 1% на 2017 рік, надати  необхідні розрахунки на виконком селищної ради, а рішення виконкому подати на повторне  спільне засідання постійних комісій.

Прес-служба ОТГ.