Будівництво сонячної електростанції має стати першим кроком на шляху економічного розвитку Старосинявської ОТГ  та створення у Старій Синяві енергетичного центру області разом із інвесторами – компанією  J&S  Energy Development.

Фото без опису

Наступним кроком  має бути будівництво сонячної електростанції, потужністю 50 МВт на території 2-ох відстійників Цукрового заводу.  Під час громадських слухань виникли спори щодо безпеки встановлення та роботи такої електростанції. Тому делегація зі Старосинявщини у складі  14 чоловік – депутатів селищної ради, працівників апарату селищної ради та мешканців мікрорайону Цукрозаводу - вивчала досвід роботи  на Ясенівській сонячній електростанції (Ярмолинецький район).

Керівництво  електростанції  провело  екскурсію територією  сонячної електростанції, учасники   заслухали інформацію про роботу даної станції, яка є повністю екологічно чистою. Як розповів директор   Ясенівської сонячної електростанції,  12 га землі використовується під встановлення сонячних батарей, вільні ділянки  - для випасу  сільської худоби, сінокоси теж віддають населенню, посадили  яблуневий сад, випасають овець.  Електростанція сплачує 100 тис. грн.  до сільського бюджету за землю, створено  6  робочих місць відповідно до об’ємів  та потужності роботи електростанції.

Важливим елементом вивчення досвіду є спілкування із професіоналами, а не голослівне політичне судження, учасники поїздки мали можливість зробити висновки, а інше залежатиме від самого населення мікрорайону Цукрозаводу та депутатів, які розуміють, що розвиток Старої Синяви залежить від можливості розвивати промисловість, і,  звичайно, із врахуванням думки громадськості.

Відео, поїздка до Ясенівської  сонячної електростанції.

Прес-служба ОТГ.