У лексиконі сучасного українського суспільства усе частіше вживається термін «трафікінг» або ж «торгівля людьми». Здавалося б, людство давно забуло про явище работоргівлі, яке більшість з нас асоціюють з давньою та середньовічною історією – кріпацтвом, «чорним рабством» та іншими подібними явищами. Проте, як свідчать факти, работоргівля є  цілком сучасною реалією, чиє існування має потужне економічне підґрунтя.

Ця проблема має глобальний характер, адже постраждати від торгівлі людьми може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою і рівнем достатку.

Об’єднаними зусиллями суспільство може протидіяти торгівлі людьми: підвищення рівня інформованості населення; превентивна робота; виявлення випадків торгівлі людьми; посилення відповідальності за правопорушення, пов’язані з торгівлею людьми; ідентифікація та реабілітація жертв торгівлі людьми; надання всебічної допомоги постраждалим від торгівлі людьми; захист їх правового статусу та соціальна реінтеграція – ось приоритетні завдання суспільства у сфері протидії торгівлі людьми.

За підтримки ОБСЄ, в рамках реалізації Хмельницького регіонального компоненту проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні» 14 листопада цього року в читальному залі центральної районної бібліотеки для дорослих відбувся семінар-тренінг по виявленню постраждалих від торгівлі людьми та надання їм допомоги. Тренінг провела координатор  проекту Оксана Устинова. 

В  семінарі взяли участь заступник Старосинявського селищного голови Світлана Лакуста, працівники центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету селищної ради, районного центу зайнятості, центральної районної лікарні, центру надання первинної медико-санітарної допомоги, представники відділення Національної Поліції, служби у справах дітей та управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Учасники семінару розглянули основні тенденції проблеми торгівлі людьми, ознайомились з міжнародним та національним законодавством у сфері протидії торгівлі людьми, процедурою встановлення статусу, визначили механізм взаємодії органів місцевого самоврядування та виконавчої влади у сфері протидії торгівлі людьми.

Фото без опису


Прес-служба ОТГ.