Фото без описуІмунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя, тому періодично необхідне повторне введення вакцин — ревакцинація. До цих захворювань відносяться дифтерія і правець.

Єдиний надійний захист від цих хвороб - вакцинація. Вчасно зроблене щеплення допоможе сформувати імунітет та захистити від смертельно небезпечних захворювань.

Діти отримують щеплення в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 16 років, а до дорослі - кожні 10 років. Такий інтервал у дорослому віці зумовлений тим, що імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років.

Фото без опису
Тож першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М.

Такі щеплення в комунальних закладах охорони здоров’я проводять безоплатно.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО У ДИТИНСТВІ НЕ ВАКЦИНУВАЛИСЯ ПРОТИ ДИФТЕРІЇ І ПРАВЦЯ

Фото без описуЯкщо в дитинстві не вакцинувалися або невідомо, вакциновані чи ні, варто негайно отримати необхідний захист від цих небезпечних хвороб!

Якщо раніше не вакцинувалися від дифтерії і правця, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

В усіх областях України є безоплатна і якісна вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена, яку застосовують для дорослих. Переглянути залишок вакцин у вашому регіоні можна за посиланням: http://bit.ly/2r3FxhP.

 

ЩО ТАКЕ ДИФТЕРІЯ І ЧОМУ ВОНА НЕБЕЗПЕЧНА

Фото без описуДифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом.

Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, який блокує синтез білка в клітинах, в результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання.

Внаслідок дифтерії може виникнути блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, пошкодження серцевого м'яза (міокардит), ураження нервової системи, нефрозонефрит, легенева інфекція (дихальна недостатність або пневмонія).

Докладніше про дифтерію, її симптоми і можливі ускладнення: http://bit.ly/2ubsQmU

ЩО ТАКЕ ПРАВЕЦЬ І ЧОМУ ВІН НЕБЕЗПЕЧНИЙ

Фото без описуПравець - це захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин.

Можна інфікуватися правцем при потраплянні бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Від людини до людини це захворювання не передається.

Внаслідок правця може викникнути закупорка головної або однієї з дрібних гілок легеневої артерії згустком крові, що потрапив з інших частин тіла через кровообіг (емболія легеневої артерії), пневмонія, легенева інфекція. Правець може призвести до смерті.

Докладніше про правець, його симптоми і можливі ускладнення: http://bit.ly/2OZF1e7

Нагадуємо, що вакцина від дифтерії та правця в КНП «Старосинявський ЦПМСД» є в достатній кількості, для отримання профілактичного щеплення зверніться до свого сімейного лікаря, лікаря-терапевта, педіатра.

Пам’ятайте: вчасно зроблене щеплення допоможе сформувати імунітет і захистити від смертельно небезпечних захворювань!

http://moz.gov.ua/article/immunization/chomu-doroslim-treba-vakcinuvatis-proti-difterii-i-pravcja

https://sunyva.pmsd.org.ua/porady-simejnogo-likarya/vaktsynatsiia-vid-dyfterii-i-pravtsia-doroslykh-navishcho-i-iak-chasto/


 

Сімейний лікар