30 червня-Міжнародний день боротьби зі сколіозом

Дата: 30.06.2019 10:40

(щорічна подія виникла у 2013 році з ініціативи Асоціації сколіозу Великобританії - SAUK) Сколіоз – це викривлення хребта вбік. У більшості випадків захворювання розвивається у віці від 6 до 15 років, причому у дівчаток в 4 рази частіше, ніж у хлопчиків. На початковій стадії сколіоз практично непомітний і не завдає дискомфорту.

Причини і симптоми сколіозу

Основна причина сколіозу - невідповідність розвитку м'язових та кісткових тканин у підлітковому віці. Це означає, що кістковий скелет швидко витягується, а м'язові тканини не встигають створити для нього своєрідного підтримуючого корсету. Такий сколіоз називається ідіопатичним і є найбільш поширеним. Провокуючим фактором формування захворювання є носіння важких предметів в одній руці.

Сколіоз прийнято відносити до хвороб росту. Однак якщо його вчасно не вилікувати, він може залишитися на все життя і з часом привести до важких ускладнень.

Ознаки і симптоми сколіозу

Більшість сколіотичних змін у дітей виявляється на шкільних лікарських оглядах, педіатрами або сімейними лікарями. Діагностика та визначення типу сколіозу встановлюються за допомогою рентгенодіагностики, і ретельного вивчення її результатів, для того, що б оцінити ступінь викривлення у хребті. Зрозуміти чи є сколіоз у Вашої дитини, можна за такими ознаками:

-різниця у висоті одного плеча або стегна, ніж іншого;

-лопатка виступає більше, ніж інша;

-різниця у висоті ребер з одного боку вище;

-викривлення білої лінії живота;

-ключиці і соски знаходяться не на одній горизонтальній лінії.

Якщо у вашої дитини є сколіоз та з’явилися болі в спині, важливо своєчасно звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причину болю. Дорослі, які страждають на сколіоз, можуть не відчувати болю, але якщо процес прогресує, він може викликати біль.

Профілактика сколіозу

Для профілактики сколіозу необхідно:

-стежити за правильною поставою;

-не перебувати занадто довго в сидячій позі;

-уникати різких рухів і поворотів тулуба;

-рівномірно розподіляти навантаження, носячи сумки, рюкзаки, важкі предмети;

-уникати надмірних фізичних навантажень.

Будьте здорові!

Сімейний лікар