Фото без описуВпродовж останніх днів на Старосинявщині зберігається тепла сонячна погода, яка у багатьох мешканців краю викликає бажання відпочити біля річок і водоймищ. Та для того, щоб це дозвілля принесло лише користь, необхідно дотримуватись певних правил безпеки. Про це селищний голова Віталій Здебський говорив на робочій нараді із керівником Старосинявського РС ДСНСУ в Хмельницькій області Мирославом Явдощуком та в.о. старост населених пунктів громади.

Обговорено ситуацію: з початку 2020 року на водних об’єктах Хмельницької області виявлено 23 загиблих особи.

Саме бездумні дії призвели до трагедії, що трапилась 9 червня у с. Слобідка Охрімовецька Віньковецького району, де на місцевому ставку потонув хлопець 2002 року народження.

Наступного дня о 13:49 на міському пляжі в річці Південний Буг (м. Хмельницький) вода забрала життя в громадянки 1949 року народження.

Аби запобігти нещасним випадкам на водоймах, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області вкотре закликає громадян: не ризикувати своїм життям, купатися лише на спеціально облаштованих пляжах, не заходити у воду напідпитку та в жодному разі не залишати дітей без нагляду.

Тому працівники Старосинявської ОТГ – начальник відділу ДАБК Олег Ніколаєць, в.о. старост сіл спільно із начальником Старосинявського РС ДСНС Мирославом Явдощуком побували на місцях відпочинку – місцевих ставах, встановили таблички з написом «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!» та проводили роз’яснювальну роботу серед населення громади.

Шановні громадяни, якщо ви виявили бажання покататись на плавзасобах або покупатись у ставку чи річці, слід пам’ятати елементарні правила поводження на водоймах.

Правила поведінки під час перебування на плавзасобах:

• сідати в човен потрібно обережно, ступаючи по центру настилу;
  • забороняється пересідати з місця на місце, сідати на борт під час руху;
  • забороняється розгойдувати човен, пірнати з нього;
  • категорично забороняється переходити з одного човна в інший;
  • забороняється перетинати курс інших плавзасобів;
  • забороняється віддалятися на човні від берега більш ніж на 100 метрів;
  • забороняється катати людей на саморобних човнах, катерах, плотах, автомобільних камерах;
  • забороняється виходити у воду за несприятливих метеорологічних умов;
  • категорично забороняється кататися на човні без рятувального жилета, також човен має бути оснащеним хоча б одним рятувальним кругом.

Правила поведінки під час купання на водоймах:

• забороняється купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей;
  • не заходити у воду в нетверезому стані;
  • забороняється заходити глибше, ніж по пояс, людям, які не вміють плавати;
  • не залишати малолітніх дітей без нагляду дорослих, тому що їхня поведінка у воді непередбачувана;
  • уникайте води із швидкою течією;
  • купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці, – не пірнайте з берега, гірки, дерева;
  • у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою;
  • купатися краще там, де є рятувальні служби;
  • утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Шановні громадяни! Звертаємося до вас із застереженням бути вкрай обережними під час відпочинку на воді, щоб він був для вас і ваших дітей вдалим, весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників!

Старосинявський РС ДСНС.