Фото без описуУ суботу 26 листопада 2016 року  у центрі селища  Стара Синява біля Меморіалу пам’яті  жертвам  Голодомору 1932-33 років  відбувся  мітинг-реквієм до Дня пам’яті 83-ій річниці жертв голодомору із запалення свічок та покладанням квітів. Події  33-го особливо жорстокі, їх  треба пам’ятати, щоби ніколи не повторити… вчинені  комуністичним тоталітарним режимом геноциду Українського народу - Голодомору 1932-1933 років, голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні, вони й нині боляче торкаються душі.

Заупокійну літургію за померлими відправив благочинний Старосинявського району Української православної церкви Київського патріархату Макаровський Олег. Настоятель Української греко-католицької церкви отець Мирон Лушней закликав усіх присутніх не забувати тих тяжких часів, пам’ятати горе,  яке довелося пережити народу України, а також наголосив на любові один до одного та повазі.

Керівники району, представники органів місцевого самоврядування, керівники та працівники організацій, установ та підприємств району, представники громадських організацій, схилили голови у спільній молитві.

Секретар селищної ради Гарник Наталія Іванівна у своєму виступі наголосила, що кожна людина є найвищою цінністю в суспільстві, і ті  страшні часи показали в історичній площині, що лише мир, повага то добро можуть зарадити подібним подіям…

Зі словами скорботи  до присутніх звернулись: перший заступник голови райдержадміністрації Гурин Юрій Васильович , голова районної ради Франчук Василь Володимирович, секретар Старосинявської селищної ради Гарник Наталя Іванівна, головний редактор районної газети «Колос», член асоціації дослідників Голодоморів України Козельський Іван Домінікович, поетеса, краєзнавець Сердунич Любов Андріївна.

Пам’яті мільйонів українських селян, які загинули  гголодною  смертю, пам’яті українських сіл та хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії ХХ століття була приурочена загальнонаціональна хвилина мовчання.

На Старосинявщині найбільше від Голодомору постраждали села: Бабине, Паплинці та Іванківці, Цимбалівка.  За даними свідчень старожилів, тут відбувалися жахливі випадки… В основному, у тих селах, де люди мали справедливих і людяних керівників господарства, голів сільських рад,  і населення ставилось один до одного з розумінням та повагою, там голод переживали з найменшими втратами…

Прес-служба організаційно-кадрового відділу селищної ради.