Незабаром Новорічні свята. Оселі наших громадян прикрасять Новорічні ялинки неодмінні атрибути цього свята. Однак, разом із позитивними емоціями, у разі недотримання правил пожежної безпеки, лісові красуні можуть зіпсувати позитивний настрій, перетворивши святкову атмосферу на пекельну пастку. У зв’язку з цим Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області наголошує на дотримані правил пожежної безпеки під час встановлення ялинок і святкування Новорічних та Різдвяних свят, а саме:

• ялинка має встановлюватися на стійкій основі;
  • не слід встановлювати ялинку в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;
  • небезпечно встановлювати ялинку па відстані менше 1 м від опалювальних приладів;
  • обирайте електричні гірлянди фабричного виробництва;
  • при виявленні несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) вона має бути терміново вимкнена;
  • забороняється застосовувати для ілюмінації ялинки свічки;
  • небезпечно залишати ялинку з увімкненими вогниками без нагляду;
  • не слід дозволяти дітям самостійно вмикати гірлянди;
  • не дозволяється оздоблювати ялинку прикрасами з легкозаймистих матеріалів (паперовими іграшками, марлею, ватою тощо);
  • приміщення мають бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння.

ЗВАЖАЮЧИ НА ВИЩЕВИКЛАДЕНЕ, ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ГРОМАДЯН ІЗ СУВОРИМ ЗАСТЕРЕЖЕННЯМ:

Будьте вкрай обережними під час проведення Новорічних свят. Щоб уберегти себе, а також своє свято, вам варто дотримуватись усіх вище зазначених правил.

Особливу небезпеку становлять також і піротехнічні засоби, використання яких часто спричиняє пожежі та призводить до травмування людей. Тому ми також звертаємось до батьків із проханням не дозволяти дітям розваги з піротехнічними виробами.

Якщо ж сталося загоряння, і ви не в змозі впоратися з вогнем самотужки, негайно викликайте Службу порятунку за номером “101”.