Фото без описуЩороку ця дата є особливою для кожного жителя Старосинявської громади: період, коли буяє весна, розквітають дерева і квіти, коли мир на Землі… І цього року  День  пам’яті і примирення, Перемоги над  фашизмом у Другій світовій війні був сонячним і теплим, святом зі сльозами на очах.  Ветерани, їх діти та онуки, ті, хто сьогодні боронить мир на рідній землі, учасники Афганської війни та АТО,  тисячі мешканців Старосинявщини у День перемоги над нацизмом прийшли до меморіалів містечка та сіл громади, щоби вшанувати пам'ять загиблих у Великій Вітчизняній війні. 

Під марш оркестру колона працівників організацій, установ та підприємств, котру очолили ветерани Великої Вітчизняної війни, рухаючись на військовому автомобілі із Державним Прапором, крокувала центром селища. Відбулися хвилини вшанування пам’яті загиблих в різні історичні періоди: Голодомору, Афганської війни, Чорнобильської АЕС, антитерористичної операції, Великої Вітчизняної війни.

На площі біля Меморіалу Слави відбувся Мітинг – реквієм, організований  Старосинявською селищною радою та  структурними підрозділами, комунальними підприємствами селищної ради. З квітами зустрічали учасників бойових дій та ветеранів учні, найбільше уваги та квітів – ветеранам Великої Вітчизняної – це їх свято, це їх Перемога.

Кожен вітав присутніх зі святом, священики, які працюють із людьми на території громади відслужили поминальну панахиду за убієнними у місцевих храмах.

Голова Старосинявської об’єднаної територіальної громади Віталій Здебський відкрив мітинг-реквієм:

Дорогі ветерани, учасники бойових дій, шановні жителі громади!

Відкриваючи цей захід дозвольте мені від імені  депутатського корпусу, виконкому селищної ради та особисто від себе привітати вас з Днем Перемоги, адресувати вам щирі вітання з нагоди  Дня примирення та 74-ї  річниці  Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

9 травня  1945 року - Перемога була  здобута ціною неймовірних зусиль і величезних жертв. Великих втрат, величезного горя і страждань зазнав у цій війні український народ. Понад 9 мільйонів вихідців з України стали до бою з ворогом. Для країни, як і для жителів Старосинявщини, ціна перемоги жахлива: 2197 синів і дочок району не повернулися до рідних домівок, 2275 чоловік мирного населення розстріляно і закатовано фашистами.

Нині зібралися учасники бойових дій трьох війн – Великої Вітчизняної, Афганської та війни на Сході – усі  ми схиляємо голови перед світлою пам'яттю полеглих у Другій світовій війні, віддаємо шану її ветеранам, які сьогодні є серед нас, розуміємо, без їхнього подвигу не було б ні сучасної Європи, ні майбутнього України.

У світлій пам’яті  і наші воїни АТО, які відійшли у вічність – Олександр Романенко, Вадим Шалатовський, Олексій Герега, Роман Сологуб, Олександр Казміров. Світла їм пам'ять!

Дозвольте сьогодні ще раз низько вклонитись усім мужнім воїнам, котрі віддали  життя за рідну землю, за мир і справедливість, і всім, хто пережив страхіття  вогняних  воєнних  років!

Хочу щиро висловити вам свою глибоку повагу та вдячність, і побажати довгих  років  щасливого, мирного й достойного життя!

Зі святом вас, дорогі ветерани!

Фото без опису

До ветеранів та присутніх на заході звернулися: голова райдержадміністрації Василь Франчук, голова районної ради Василь Олійник, голова організації ветеранів війни і праці, голова районної організації воїнів – інтернаціоналістів Олександр Осадчук, голова громадської організації Спілки учасників АТО Віталій Бакун та від молодого покоління – учениця Старосинявського НВК Анастасія Федорчук, які побажали у своїх виступах усім мирного неба, міцного здоров’я та добра, подякували ветеранам за перемогу.

Теплими пісенними вітаннями вітали ветеранів артисти РБК, творча молодь Старосинявщини, хор районного Будинку культури, викладачі Старосинявської ДМШ. Селищний голова Віталій Здебський вручив присутнім ветеранам подарунки та вітальні короваї.

Гучними оплесками зустрічали відому пісню «День Победи», яку виконав для ветеранів Павло Вікарський. Більше 30 років у його виконанні ця пісня дарує ветеранам яскраві емоційні хвилини. Ведучі заходу Зоя Ткачук та Богдан Німець, одягненні у військові плащі, бажали миру всім і добра. Діти пустили в небо білих голубів та жовті і блакитні кульки, як знак прагнення миру, добробуту і процвітання Україні і Старосинявщині.

Хвилина мовчання стала символом спогадів про тих, хто не повернувся з війни. У кожного в серці надія на мир та вдячність за перемогу, бо кожна родина прагне жити в любові і мирі.


Фото без опису

Фото без описуФото без описуФото без опису

Прес-служба ОТГ.