За незаконний посів маку -штраф

Дата: 05.07.2016 13:20

Кожної весни,коли сонце кличе в поля хліборобів,а громадяни засівають та засаджують свої городи різною рослинністю,додається турбот у працівників поліції,адже дехто висіває на городі мак та коноплю.

Традиційне ставлення українців до маку певною мірою породжує неодноразовість.З одного боку,він.начебто,є обов»язковим компонентом багатьох традиційних страв,а з іншого-відповідальність згідно закону.Грядка маку не викликала тривоги доти,доки на нашій землі не з»явилось таке пагубне і суспільно небезпечне явище як наркоманія.Різке збільшення кількості наркозалежних осіб змусило законодавця спочатку заборонити вирощування снотворного маку та конопель,а потім покарання за ці дії зробили більш жорстоким.

На сьогодні навряд чи знайдеться людина,котра не знає про заборону незаконного посіву й вирощування напкомісних рослин,а також про покарання,яке настає у випадку викриття таких діянь.Про те,незважаючи на профілактичні заходи та роз»яснювальну роботу,серед мешканців сільської місцевості досі знаходяться «сміливці»,котрі ігнорують вимоги чинного законодавства України.

Нагадуємо: за незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель статтею 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від вісімнадцяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуванних наркомісних рослин .Посів або вирощування снотворного маку чи конопель у великих кількостях тягне за собою кримінальну відповідальність .Статтею 310 Кримінального кодексу України передбачено за вчинення таких протиправних дій покарання у вигляді штрафу або арешту на строк до шести місяців,або обмеження волі строком до трьох років або позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Шановні громадяни! Якщо вам що-небудь відомо про осіб,які займаються вирощуванням і продажем наркомісних культур,інших видів наркотичних засобів,або осіб.які Їх купують,незалишайтеся байдужими та повідомте правоохоронні органи.