Виплата допомоги з Німеччини колишнім військовополоненим

Дата: 01.03.2017 15:36

За інформацією Міністерства закордонних справ, Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовополонені мають отримати грошову допомогу як визнання завданої їм кривди.

За інформацією Посольства України у ФРН, Бюджетний комітет Бундестагу 23.09.2015 року одноголосно погодив проект Директив щодо символічного відшкодування колишнім військовополоненим Червоної Армії, розроблений Федеральним міністерством фінансів Німеччини.

Відповідно до цих Директив, право отримати відшкодування з розрахунку 2500 Євро мають особи, які були червоноармійцями та в період між 22.06.1941 р. та 08.05.1945 р. як військовополонені перебували під вартою. Відшкодування не отримують особи, які вчинили військові злочини, або злочини проти людства, або сприяли вчиненню цих злочинів.

Зазначене відшкодування є персональним і видаватиметься лише за заявами осіб згаданої категорії. Заяви необхідно подати до 30.09.2017 р. до Федерального відомства центральних послуг та невирішених майнових питань (Bundesamt für zentrale Dienste und offene Vermögensfragen), що розташоване за адресою: DGZ Ring 12, 13086 Berlin.

Спадкоємці колишніх військовополонених не мають правових підстав на отримання відшкодування. Лише у випадку, коли особа, яка має право отримати відшкодування, подала заяву і після того померла, кошти можуть отримати або його дружина, або діти.

Виплата відбувається без визнання правового зобов’язання. Правових претензій щодо виплати не може бути.

Виплата проводиться тільки за поданою заявою шляхом перерахування коштів на особистий банківський рахунок правомочного претендента.

Формуляр заяви німецькою, англійською та російською мовами, а також подальшу інформацію можна отримати на сайті Федерального відомства централізованих служб і відкритих майнових питань (BADV, http://www.badv.bund.de/DE/OffeneVermoegensfragen/AnerkennungsleistungSowjetischeKriegsgefangene/inhalt.html).

Закордонні представництва Німеччини по всьому світу приймають згадані заяви.