Представники громадських організацій Хмельниччини, які займаються волонтерською діяльністю, зустрілись учора, 26 липня, в обласному центрі. Мета зустрічі – підсилити діяльність волонтерів Хмельниччини та налагодити співпрацю та реалізацію майбутніх проєктів заради майбутньої перемоги України.

Фото без опису

У зборах взяли участь представники 13 громадських організацій та благодійних фондів. Серед них і представники Старосинявської територіальної громади – БФ «Калина» - Олександр Сапожнік, депутат селищної ради Володимир Галиш, які з початком війни в країні одні із перших волонтерів на Старосинявщині, тісно співпрацюючи із координаційним центром з надання допомоги селищної ради, розпочали роботу на підтримку воїнів-захисників та жителів міст, де велися запеклі бої. Наразі їхня діяльність активізувалася, десятки виїздів на Схід та сотні допомог ЗСУ, підтримки у непрості часи…

Привітав учасників заступник голови Хмельницької обласної ради Валентин Соколюк, який розповів присутнім про гуманітарні ініціативи, які впроваджуються на Поділлі та роботу облради у цьому напрямку.

Розповіла про роботу волонтерів голова ГО «Фундація Калина» Аліна Коваль. Активістка наголосила, що з початку повномасштабного вторгнення Росії через волонтерські центри пройшли тони вантажів. Часто велика кількість важливої допомоги передавалась з рук у руки людьми, які щойно познайомились. Ситуація змінилась і зараз волонтерські організації мають надавати офіційні звіти про свою діяльність, водночас залишаючись незахищеними законодавчо. Роз’яснили присутнім порядок звітування представниці організації «Жіночий Хаб», наголосивши, що волонтери мають звітувати за правилами неприбуткових організацій.

Успішними кейсами волонтерської роботи як з військовими, їхніми сім’ями, так і з родинами внутрішньо переміщених осіб поділились представниці української платформи «Жінки в бізнесі» та голова однієї з найпотужніших організацій західного регіону «Захист – об’єднання волонтерів» Катерина Луцик.

Фото без опису

«Перші дні війни показали, що коли українці об’єднані, то здатні протистояти будь-якому потрясінню. Тоді тисячі патріотів взяли зброю до рук. Ми пам’ятаємо багатолюдні черги біля військкоматів та волонтерських центрів. Ми всі розуміємо, що на 154-й день війни важко з також силою протистояти ворогу. Та є активні громадяни, як в Україні, так і наші друзі за кордоном, які продовжують самовіддано працювати задля перемоги. – розповідає  Катерина Луцик, – «Зараз єднання українців не менш важливе. Напрямки волонтерської діяльності постійно переформатовуються, запити та потреби як військових, так і цивільних змінюються. У нас відкриваються нові напрямки роботи: дитяче волонтерство, соціально-психологічна реабілітація постраждалих та інші. Тому волонтерські організації мають підтримувати одна одну, щоб ефективно боротися з актуальними викликами сьогодення».

Фото без опису

За результатом неформальної зустрічі волонтерів представники громадських організацій підписали Меморандум про співпрацю, усвідомлюючи необхідність спільних дій, спрямованих на підтримку військових, їх сімей, цивільних під час війни з росією для ефективної спільної роботи, пошуку шляхів комплексного вирішення проблем, удосконалення підвищення рівня соціальної та правової захищеності осіб, які цього потребують, об’єднуються для досягнення спільних цілей та завдань до повної перемоги України над окупантом.

Волонтери Хмельниччини закликають усіх українців не зупинятись у допомозі фронту та постраждалим від війни, адже перемога над російським ворогом – завдання кожного патріота України.

 

За матеріалами «Поділля – News»