Фото без описуЗ нагоди Дня матері вручили  подарунки  матерям, дружинам Героїв АТО селищний голова Віталій Здебський, начальник десятого відділу Хмельницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Михайло Королевський, менеджер ТОВ «Енселко Агро» Вадим Муравський, секретар ради Світлана Лакуста та  заступник начальника 10 відділу Хмельницького РТЦК та СП   Олександр Горбатюк.

В Україні офіційно День матері почали святкувати з 2000 року. Саме тоді було постановлено вітати матусь у другу неділю травня. Але ідея виникла набагато раніше. У 1928 році Союз українок Канади вирішив вшанувати мам. Отже, перший День матері святкували українці з діаспори. Однак уже наступного року дійство відбулося у Львові, і знову ініціатором стала жінка – редакторка тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилевська. Того ж року Союз українок посприяв поширенню свята по всій західній Україні. Під їхнім патронатом різноманітні молодіжні та культурні організації влаштовували гучні заходи, аби вшанувати рідних матусь.

З історії: З приходом радянської влади День матері заборонили. Його не святкували впродовж майже 50 років. Коли Україна нарешті здобула незалежність, громадські організації, серед яких був той самий Союз українок, повернули свято українцям.

Чому мами заслужили на таке особливе ставлення – очевидно. Але на державному рівні символізм свята набуває глобальніших обрисів. Держава, чи то народ, вбачає в матері берегиню роду, спадщини, культурних цінностей, традицій і звичаїв, які вона передає своїм дітям. В їхніх руках – продовження роду та виховання достойних членів суспільства. Крім того, українські мами – справжні захисниці! Не має такого роду чи виду військ у Збройних Силах України, де б не проходили військову службу жінки.

Готуючись до Дня Матері селищний голова Віталій Здебський за допомогою керівництва ТОВ «Енселко Агро» (спільно із керівником відділу соціальної політики Оленою Романенко) підготували 35 подарункових наборів для матерів. У день свята селищний голова Віталій Здебський, начальник десятого відділу Хмельницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Михайло Королевський, менеджет ТОВ «Енселко Агро» Вадим Муравський, секретар ради Світлана Лакуста та  заступник начальника 10 відділу Хмельницького РТЦК та СП   Олександр Горбатюк відвідали матерів загиблих військових - Героїв АТО Старосинявщини  у 16-ти населених пунктах громади, і привітали з Днем матері, вручили подарунки. Щира вдячність усім, хто підтримав!

Низький уклін вам, дорогі матері! Міцного здоров’я вам, мирного неба та благополуччя! Нехай виясниться українське небо і засяє мирне сонце!

Відділ економічного розвитку, торгівлі та інвестицій

виконкому селищної ради.