Фото без описуСтаном на ранок 27 березня 2021 року на Старосинявщині різко збільшилася кількість випадків захворювань на корона вірус, щотижня зростає кількість хворих як серед дорослого населення, так і дітей.

Інформують головний лікар Надія Ананьєва та заступник головного лікаря Старосинявського ЦПМСД Валентина Кицун: «Станом на ранок 27.03.21р. на Старосинявщині кількість хворих на COVID-19 від початку пандемії становить 893 чол. ( + 16 нових випадків), лікується на даний час 142 чол., з них 5 дітей, 30 - стаціонарно в інфекційному відділенні Старокостянтинівської БПЛ (1 - в Хмельницькому міському перинатальному центрі), 113-амбулаторно, під наглядом сімейних лікарів. За територіальним аналізом: смт Стара Синява – 58; с. Пилявка – 3; с. Олексіївка – 4; с. Адампіль – 14; с. Мшанець – 1; с. Липки – 2; с. Заставці – 11; с. Гречана – 4; с. Нова Синявка – 8; с. Пилява – 4; с. Паньківці – 4; с. Сьомаки – 2; с. Паплинці – 5; с.Ілятка – 3; с. Травневе – 2; с. Подоляни – 2; с. Мисюрівка – 3; с. Гончариха – 1; с. Йосипівка – 1; с. Перекора – 1; с. Дашківці – 2; с. Залісся - 6. Кількість пацієнтів, що одужали: 734. Кількість летальних -17.

Лікарі наголошують на тому, що недотримання елементарних протиепідемічних вимог призводить до поширення інфекції. Також важливим є дотримання самоізоляції під час хвороби, аби не передати хворобу іншим людям. Намагайтеся менше безпосередньо контактувати з іншими людьми. Якщо це неможливо - носіть маску, мийте руки, використовуйте антисептик. Наголошуємо, наразі усі ми відповідальні за те, як розгортатиметься ситуація з поширенням COVID-19 в межах громади. Тому вдячні кожному з вас за дотримання правил карантину та вчасне звернення до сімейного лікаря, терапевта, педіатра. Запрошуємо на щеплення від COVID-19 за адресою: смт Стара Синява, вул. Грушевського,15 (колишнє гінекологічне відділення), попередньо узгодивши дату і терміни проведення щеплення з сімейним лікарем та за номером +380988472166 (реєстратор Людмила Сергіївна). Дотримуйтеся правил карантину, не ігноруйте засобами захисту, тримайте дистанцію. Бережіть себе!»

В Україні нині зареєстровано більше 18 132 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Це найбільша кількість людей, які захворіли протягом доби, за весь час пандемії на території України. Зокрема, захворіли 923 дитини та 435 медпрацівників. Також за минулу добу: госпіталізовано – 4 826 осіб; виписано з лікарень – 3 919 осіб; летальних випадків – 326; одужало – 7 138 осіб; здійснено тестувань за добу – 119 087 (зокрема методом ПЛР – 53 495, методом ІФА – 22 760); досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 42 832. За весь час пандемії в Україні: захворіло – 1 614 707 осіб; одужало – 1 290 158 осіб; летальних випадків – 31 461; проведено ПЛР-тестувань – 7 889 544.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Одеській (1 545), Дніпропетровській (1 358), Львівській (1 304), Харківській (1 204) областях та м. Київ (1 164).

У Хмельницькій області станом на 26.03.21р. - 60679 випадків захворювання. Інфекційна лікарня: в інфекційній лікарні - 157 хворих (4 - діти). Госпіталізували 1 хвору з Covid-19 (Хмельницький).

У інфекційній лікарні 145 хворих на Covid-19 (140 мешканців Хмельницького), 12 з підозрою (11 - Хмельницький). Хворих на пневмонію - 146. В міській дитячій лікарні - 3.

МОЗ інформує: усі 500 тис. доз із першої поставки вакцини «Ковішелд» використовуватимуться лише для першого щеплення. Як повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко, через зміну стратегії використання першої партії вакцини «Ковішелд» усі 500 тис. доз використовуються для першого щеплення проти COVID-19. Для повторного щеплення буде використовуватися вакцина «Ковішелд» із наступних поставок. Згідно з оновленим планом, друге щеплення відбуватиметься не раніше 20-х чисел травня. ?Нагадаємо, що раніше планувалося використати 250 тис. доз вакцини за 28 днів і на 29-й день повернутися на проведення повторного щеплення. Але, дотримуючись рекомендацій ВООЗ та Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, МОЗ використовуватиме найбільш віддалений з дозволених інструкцією виробника термінів введення другої дози вакцини - 12 тижнів. Після проходження контролю 215 тис. доз вакцини Sinovac (CoronaVac) будуть допущені до використання.

Як повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко, 25 березня 2021 року в Україну було доставлено 215 тис. доз вакцини Sinovac (CoronaVac). Якість вакцин контролюється МОЗ. Відповідно до чинного законодавства, вакцини підлягають обов’язковому лабораторному аналізу за показниками якості, визначеними Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Дослідження зразків Sinovac (CoronaVac) буде проводитися в лабораторії з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру МОЗ. Наразі вакцина Sinovac (CoronaVac) перебуває на останніх стадіях погодження ВООЗ для екстреного застосування. Бережіть себе! Будьте здорові!

За оперативною інформацією Старосинявської ОТГ.