Фото без описуУ селищній раді   відбулося засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Старосинявської селищної ради, яке провела голова адміністративної комісії Надія Вікарська. Участь в роботі комісії взяли 7 членів комісії із 9. Адмінкомісія за участю правопорушників розглянула 3 протоколи, які надійшли від Старосинявського відділення поліції.

Секретар адмінкомісії Галина Паращина ознайомила присутніх із змістом протоколів, які розглядали в присутності правопорушників.

Члени адмінкомісії  внесли свої пропозиції, які головуюча поставила на голосування. Комісією  складено 2 постанови про правопорушення  на загальну суму 357  грн. та один закрили у зв’язку з закінченням термінів розгляду.

На розгляд комісії надійшов протокол, що стосувався порушення правил благоустрою жителькою громади, проте, яка стверджувала, що в селі Щербані утворилося стихійне сміттєзвалище і туди невідомі викидають побутові відходи та відходи від сільськогосподарської й кооперативної діяльності, тому правоохоронцям варто звернути увагу хто і яким чином забруднює територію.

Варто нагадати, що незабаром розпочнуться роботи із благоустрою, з настанням весняного тепла, тому потрібно взяти до уваги, що візитна картка кожного населеного пункту –  це благоустрій.

За порушення правил благоустрою передбачені штрафи.

На виконання п. 1 ч. 2 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»  рішенням 19 сесії Старосинявської селищної ради УІІ скликання від 29.06.2017 року №19/2017 були затверджені «Правила благоустрою на території Старосинявської селищної ради». Зазначеним документом визначені обов’язки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб по забезпеченню утримання території громади у чистоті й належному стані.

Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб та підприємців  – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

Відповідно до ст. 255 Кодексу, протоколи про порушення мають право складати уповноважені особи виконавчого комітету та органи внутрішніх справ.  

Порушеннями правил благоустрою вважаються:

  • неналежний санітарний стан територій, влаштування звалищ побутового та будівельного сміття на прилеглій та дворовій території (до уваги – особливо в районі приватного сектора), стоянка транспортних засобів на газонах, самовільне розміщення на спорудах, стовпах, опорах та інших не відведених для цього місцях оголошень, плакатів, об’яв, відсутність відповідного дозволу на розміщення реклами, несвоєчасне косіння об`єктів рослинного карантину, забур’яненість, відсутність договорів на вивезення сміття або сплати за надані послуги, виконання робіт з благоустрою без затверджених проектів на виконання земельних робіт та відповідного ордеру, виданого селищною радою, відсутність огорожі на місці розриття, відсутність урн для сміття, тощо.

Важливо! До порушень правил поводжень із твердими побутовими відходами належить також відсутність укладеного договору на послуги з вивезення побутових відходів незалежно від статусу споживача (фізична чи юридична особа).

Чистота та порядок в нашій громаді залежить від кожного з нас!


Прес-служба ОТГ.