Фото без описуПро нас - з інших джерел.

Самостійно вирішувати, які дороги ремонтувати, які вулиці освітлювати, де саме наводити лад, усувати комунальні та інфраструктурні недоліки і халепи, а головне досягати поставлених цілей та отримувати результат. Чи можливий сьогодні аналогічний сценарій розвитку подій в українській глибинці?

Візьми і зроби, не чекаючи на допомогу, це головний принцип за яким живуть ті населені пункти, які не побоялися взяти на себе відповідальність за власний добробут.

Ділимося успішним досвідом Старосинявської громади.

Сьогодні Старосинявська ОТГ об’єднує 45 населених пунктів, які об’єдналися в єдину громаду у 2015 році. Тут ефективно функціонують заклади загальної та дошкільної освіти, медицини, культури, комунальні організації соціального напрямку, діє сучасний центр надання адміністративних послуг.

А все тому, що ця громада навчилася сама заробляти та ефективно витрачати зароблене.

Секрет простий. Вони заручилися підтримкою підприємств та організацій, які сумлінно сплачують податки, виконують домовленості та розуміють свою значимість у процесі відродження села.

Майже всі податкові надходження, які формують бюджет ОТГ залишаються там же, і використовуються за рішенням місцевої влади на вирішення актуальних питань та проблем.

Одним словом, за якісної співпраці громади та соціально відповідального бізнесу ми можемо змінювати українське село та покращувати рівень життя селян!

Наймасштабніші проекти Старосинявської ОТГ - 2018 :

Благоустрій та інфраструктура

• Фото без описустворення сучасного центру надання адміністративних послуг європейського зразка;
  • побудовано та введено в експлуатацію 32,7 км мереж водопроводів в тому числі здано в експлуатацію 7 об’єктів будівництва;
  • проведено поточні ремонти 9-ти свердловин та огорож навколо башт та свердловин;
  • проведено капітальний ремонт доріг у с. Адампіль, також проводилися поточне упорядкування покриття у селах;
  • проведено модернізацію та реконструкцію мереж вуличного освітлення, загальна протяжність – 10 км;
  • встановлено 8 нових зупинок громадського транспорту у восьми селах;
  • відремонтовано 14 криниць громадського користування у 10 населених пунктах ОТГ.

Фото без описуМедицина

• проведено капітальний ремонт терапевтичного відділення ЦРЛ;
  • завершено модернізацію котельні Пасічнянської амбулаторії сімейної медицини;
  • розпочато будівництво амбулаторії в с. Пилява;
  • проведені поточні ремонти у відділеннях центральної районної лікарні та амбулаторіях;
  • створена бригада лікарів- спеціалістів, яка виїжджала в села району для надання медичної допомоги жителям, за рік здійснено більше 40 виїздів;
  • закуплено медичне обладнання та ПК техніка для центру первинної медико-санітарної допомоги та карети швидкої допомоги для амбулаторії.

Фото без описуОсвіта

• продовжується капітальний ремонт з утеплення фасаду Старосинявського НВК;
  • створено «Нову Українську Школу» на базі навчально – виховних комплексів;
  • створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» для дітей з особливими освітніми потребами;
  • Поводилися поточні ремонти закладів освіти на території ОТГ, проведено заміну котлів у Заліссянській ЗОШ та Новосинявському ДНЗ.

Культура

• проведено капітальний ремонт сходів районного Будинку культури, пандусу, капітальний ремонт вбиралень;
  • проведено капітальний ремонт пам’ятника Т. Шевченка.

Віталій Здебський, голова Старосинявської ОТГ:

Фото без описуКомпанія Кернел є одним з найбільших орендарів на території сіл ОТГ, отже й одним з найбільших наповнювачів нашого бюджету. Саме податки дозволяють нам вирішувати чимало важливих питань, забезпечувати якісними послугами населення громади, утримувати соціальні установи та дбати про умови навчання і виховання дітей громади. За результатами минулого року підприємство «Енселко Агро» (Кернел) є одним з бюджетоутворюючих платників податків. Наприклад, у бюджеті громади податкові надходження від цієї Компанії з ПДФО посідають перше місце серед усіх власних надходжень у 2018 році. Крім цього, з аграріями Компанії ми співпрацюємо в рамках соціальних домовленостей. Зокрема, БФ «Разом з Кернел» з року в рік, направляє фінансування для реалізації проектів із підтримки інфраструктури, благоустрою, освіти, медицини сіл громади».