Фото без опису20 березня Старосинявська ОТГ  взяла  участь в засіданні Ради Регіонального розвитку Хмельниччини під головуванням Президента України Петра Порошенка. Перед початком засідання  учасники  ознайомилися з новинами об’єднаних територіальних громад Хмельниччини та їх досягненнями  з часу створення.

Кожна ОТГ представила  інформаційні стенди про завершені об’єкти  та зроблені справи; виступаючі на Раді Регіонального  розвитку  мали можливість провести аналіз  виконаних  завдань під час процесу децентралізації.

У Раді регіонального розвитку під керівництвом Глави держави взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, керівники силових структур області, голови районних рад, райдержадміністрацій, сільські, селищні, міські голови обєднаних територіальних громад, депутати рад усіх рівнів, керівники установ та організацій центральних органів влади і структурних підрозділів обласної ради і облдержадміністрації. «Децентралізації прокладає собі шлях. Про це свідчать і перші результати, і готовність присутніх тут людей працювати заради змін у житті громад і всієї України», – сказав Президент Петро Порошенко під час засідання.

Фото без опису

«Децентралізація – це не кожен сам за себе. Навпаки, децентралізація – це об’єднання всіх нас заради спільної великої мети. Мета децентралізації – це Україна без периферії», – наголосив Петро Порошенко.

Він особливо відзначив, що незважаючи на війну, люди всюди мають побачити реальні і практичні результати реформ: «Люди мають самі стати творцями змін».

«Зроблено те, чого раніше ніхто не міг уявити. Скільки було розмов про необхідність підтримки місцевого самоврядування. Але підтримували лише на телешоу. Ні владу, ні повноваження, ні гроші ніхто передавати не збирався. А зараз владу реально з центру передали громадам. Підкреслю – владу, повноваження і відповідальність», – сказав Президент.

Петро Порошенко нагадав, що тепер у зведеному бюджеті частка місцевих бюджетів становить 51%, державного бюджету – 49%. Він особливо підкреслив що лише необхідність витрат на оборону не дає далі змінювати це співвідношення на користь місцевих бюджетів.

За його словами, зміна співвідношення при формуванні бюджетів на користь громад дала можливість їм самостійно активно вирішувати багато своїх проблем.

«Вони не просто латають дорогу, вони не просто утеплюють фасад, бо їм дали гроші. Мені подобається, що в громадах є слово «візія», вони бачать перспективу, створюють стратегії», – додав Президент.

«Ніхто краще за вас не знає, де потрібна школа, де потрібна лікарня, де має бути відремонтовано дитячий садок, де зробити освітлення, де побудувати місцеву дорогу, а де, спільно з коштами Державного фонду регіонального розвитку чи дорожнього фонду побудувати і дорогу обласного чи державного значення», – зауважив Глава держави.

Фото без описуВін додав, що найактивніші громади вже все це роблять, в тому числі і на Хмельниччині. «Хмельницька область залучає інвестиції, щоб створити робочі місця. За чотири роки створено понад 40 тис. робочих місць. В області працює 230 підприємств з іноземним капіталом із 35 країн світу», – підкреслив Президент. Петро Порошенко також зазначив, що понад 50% інвестицій надходить на Хмельниччину із країн ЄС. Експорт товарів до Європи у 2018 році збільшився на 37% порівняно з попереднім роком. Також в області готують нові площадки для інвесторів у формі індустріальних парків «Хмельницький» і «Славута».

Голова обласної ради Михайло Загородний під час свого виступу зазначив, що Хмельниччина була і залишається в авангарді процесу децентралізації та реформ, які здійснюються у державі під керівництвом Президента України Петра Порошенка. Під час засідання Петро Порошенко відзначив досягнення України на шляху своєї енергетичної незалежності.

«Про енергонезалежність не далі як позавчора говорили на нараді з питань розвитку атомної енергетики в Нетішині про енергетичний міст до Європейського Союзу. Міст – це мрія, яка починає реалізовуватися. Ми виходимо з єдиної радянської енергетичної системи. Україна стає дедалі все міцніше в своїй енергетичній незалежності. І ми продовжуватимемо цю стратегію», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави підкреслив, зараз реалізовується стратегія збільшення частки атомних електростанцій у виробництві електрики до 70%. Він також підкреслив, що завдяки його зустрічі з Президентом США Дональдом Трампом було досягнуто домовленості і сьогодні налагоджена тісна співпраця з американською компанією Westinghouse, відповідно 6 із 13 блоків наших АЕС використовують паливо не з Росії. «Це половина атомної генерації. І процес диверсифікації триває. Вже тепер можна стверджувати, що нам вдалося подолати кабальну залежність української атомної генерації від російського ядерного палива. Адже кілька років тому залежність була стовідсотковою», – підкреслив Петро Порошенко. Президент наголосив на важливості ще одного напрямку, який сприяє нашій енергетичній незалежності – енергозбереження. «Ще один спільний пріоритет держави і громад – енергозбереження і енергонезалежність. На теренах Хмельницької області працює 19 сонячних електростанцій загальною потужністю 55 МВт», – повідомив Глава держави та додав, що у Кам’янці-Подільському за кошти Світового банку відкрито першу в Україні, третю в Європі та п’яту в світі новітню біотеплоелектростанцію потужністю 45 МВт. «А впродовж 2019-2020 років на Хмельниччині завдяки інвестиціям у 350 млн доларів планується введення в експлуатацію 36 сонячних електростанцій загальною потужністю більше 370 Мвт», – підсумував Петро Порошенко.
 

За інформацією офіційного сайту облдержадміністрації