Фото без описуЗ метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України і військової звитяги захисників рідної землі, визнання історичного значення подій, пов'язаних з визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки 16.11.2018 року у читальному залі районної бібліотеки для дорослих зібралися на краєзнавчі читання, приурочені 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників, юні краєзнавці закладів загальної середньої освіти Старосинявської селищної ради та їх наставники.

У рамках проведення Всеукраїнській краєзнавчій акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби» на краєзнавчі читання прибуло 16 учасників з керівниками краєзнавчо-дослідницьких робіт.

З вступним словом до учасників заходу звернулися методист методичного кабінету Гринчук С.В., методист Старосинявського БТШ Нестерук О.П., поетичну хвилинку провела учениця 11 класу Старосинявського НВК Яна Гавришко, бібліографічну рекламну паузу - Данілкович Н.П., бібліотекар відділу обслуговування районної бібліотеки.

За підсумками журі кращими роботами визнано:

• Центральна Рада: діяльність, здобутки та прорахунки, Кушнір Анна, Захаренко Яна, учениці 10 класу Старосинявського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» ім. О.Романенка, керівник Собур Оксана Василівна (І місце);
  • Події Української революції на Старосинявщині, Жеребцова Валентина, учениця 9 класу Адампільської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Поліщук Антоніна Станіславівна (ІІ місце);
  • Боротьба українців з російською агресією та більшовицькою диктатурою, Паламарчук Денис, учень 10 класу Адампільської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Поліщук Антоніна Станіславівна (І місце);
  • Український національний визвольний рух 1930-х років, періоду другої світової війни та у повоєнні роки, Жарун Анна, учениця Пасічнянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., технологічний ліцей», керівник Русий Ігор Петрович (І місце);
  • Шлях боротьби за європейське майбутнє України, Лакуста Олександр, учень 9 класу Старосинявської ЗОШ І-ІІ ст. №2, керівник Шафінська Людмила Миколаївна;
  • Дисидентський рух опору комуністичному тоталітарному режимові, Богоявленський Георгій, учень 11 класу Пилявської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Самусько Олег Володимирович.

Цікавими також були творчі знахідки інших пошуковців: Гончарука Миколи (Новосинявська ЗОШ І-ІІІ ст.), Кузьмича Івана (Бабинська гімназія), Бакун Тетяни (Заліссянська ЗОШ І-ІІ ст.), інших учасників.

Методкабінет відділу освіти.