Фото без опису27 листопада, у четверту суботу місяця, в Україні вшановували День пам'яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом. Як розповідає історія, українцям довелося пережити три голодомори, під час котрих загинуло багато жителів країни. Голодомор в Україні 1921-1923р.р. відомий в історії, як масове знищення корінного українського населення з ознаками етнічної чистки через мор голодом у південних губерніях УСРР в 1921–1923 роках, спричинений вивезенням хліба Радянською владою, на тлі посухи та неврожаю на Кубані та Поволжі.

Голодомор 1932—1933 років став наймасштабнішим, відомий як акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Убивство голодом відбувалося в Україні як до 1933 р., так і в 1932 році. Різниця полягає лише в масштабах злочину. Якщо протягом 1932 р. голодом було замордовано сотні тисяч людей, то в 1933 р. лік ішов на мільйони. Кількість людей, які загинули від голоду, оцінювалась деякими істориками в 3,941 млн у сільській місцевості на території Української СРР.

Голодомор в Українській РСР 1946-1947 років - масовий голод, який влаштувала народам СРСР російсько-більшовицька (комуністична) диктатура 1946–1947, був спричинений не так повоєнним неврожаєм, як спланованою акцією сталінського Політбюро з метою забрати в селян залишки зерна і продати чи подарувати його братнім режимам у соціалістичному таборі. Так, 1946-го з СРСР вивезено 350 тисяч тонн зерна до Королівства Румунія, у 1947 -600 тисяч тонн зерна - до Чехословацької республіки, за тих два роки Польська республіка отримала з Радянського Союзу 900 тисяч тонн хліба. А в Молдавській РСР й південних областях Української РСР стрімко поширювався голод, і лише за перше півріччя 1947 офіційно зареєстровано 130 випадків людоїдства.

В останню суботу листопада працівниками сільських закладів культури організовано та проведено пам'ятні хвилини та акції «Запали свічку» біля місць поховання жертв голодомору, пам'ятних Хрестів жертвам Голодомору, у сільських бібліотеках розгорнуто книжкові тематичні виставки. Громадськість сіл Адампіль, Олексіївка, Залісся, Бабине, Івки, Карпівці, Пилявка, Сьомаки долучилася до пам’ятних заходів.

Старосинявський Будинок культури.