РОЗ’ЯСНЕНО ВИКОНАННЯ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ

Дата: 27.07.2020 17:00

У селищній раді проходила робоча нарада із в.о. старост та діловодами населених пунктів Старосинявської ОТГ з питань організації роботи ведення діловодства, погосподарського обліку та змін у виконанні нотаріальних дій.

Запрошено до співпраці державного нотаріуса Старосинявської державної нотаріальної контори Олену Гоменюк, яка роз’яснила: відповідно до ч. 3 ст. 245 Цивільного кодексу України та п. 4 ч. 2 ст. 40 Закону України "Про нотаріат" № 3425 до нотаріально посвідчених довіреностей прирівнюються довіреності осіб, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріусів, посвідчені уповноваженою на це посадовою особою ОМС, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреності на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування та розпорядження транспортними засобами. Отже, посвідчення довіреностей уповноваженими посадовими особами ОМС не є нотаріальною дією, проте такі довіреності прирівнюються Законом № 3425 до нотаріально посвідчених.

Розповіла про Загальні положення про довіреність та Порядок посвідчення довіреностей.

Нагадаємо: повну цивільну дієздатність має фізична особа, що досягла 18-річного віку (повноліття). При цьому повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, що досягла 16-річного віку і працює за трудовим договором, фізичній особі, яка займається підприємницькою діяльністю, а також неповнолітній особі, що записана матір’ю або батьком дитини. А у разі реєстрації шлюбу до досягнення повноліття фізична особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту реєстрації шлюбу.

Зверніть увагу, що посадова особа ОМС має встановити особу, від імені якої посвідчується довіреність, а також особу, яка бере участь у вчиненні правочину від її імені.

Як йдеться у п. 8 Порядку, тексти довіреностей повинні бути написані зрозуміло і чітко, а дати в тексті посвідчувальних довіреностей щонайменше один раз мають позначатися словами.

Увага! У довіреностях прізвища, імена та по батькові фізичних осіб, а також місце їх проживання зазначаються повністю.

З 06.03.2020 року внесено зміни до Положення про Єдиний реєстр довіреностей, згідно якого обов'язковй реєстрації підлягають довіреності, посвідчені в нотаріальному порядку, та довіреності, прирівнювані до нотаріально посвідчених, тобто посвідчені посадовими особами ОМС. Реєстраторами даного реєстру є державні нотаріальні контори, приватні нотаріуси, дипломатичні представництва та консульські установи України. Така реєстрація проводиться за заявою довірителя про реєстрацію довіреності, в результаті реєстрації видається Витяг з Єдиного реєстру довіреностей про реєстрацію. Якщо така заява не може бути подана особисто довірителем, то підпис довірителя на цій заяві засвідчується підписом та печаткою особи, яка посвідчила довіреність.

На нараді наголошено: врахувати в своїй роботі усі зміни діючого законодавства.

Прес-служба ОТГ.