Фото без описуСьогодні 31 березня із селищним головою Віталієм Здебським під час наради обговорено питання посилення заходів профілактики та запобігання вірусу COVID-19 на Старосинявщині, надання посильної допомоги медичним працівникам і пацієнтам КНП «Старосинявська центральна районна лікарня» та КНП «Старосинявський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Участь в роботі взяли голова райдержадміністрації Надія Вікарська, заступник селищного голови Світлана Лакуста, заступник голови райдержадміністрації Оксана Ліщишина, головні лікарі КНП «Старосинявська ЦРЛ» Віталій Макагонський та КНП «Старосинявський ЦПМСД» Надія Ананьєва. На сьогодні створено згідно вимог обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації дві медичні мобільні бригади для відбору зразків матеріалів для тестування на COVID-19, куди увійшли медпрацівники і центральної районної лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги, які обслуговуватимуть населення громади. Постало питання – найперше укомплектувати усіма необхідними захисними засобами медпрацівників цих бригад, придбання матеріалів для відбору зразків та засобів індивідуального захисту членів бригад згідно наказу МОЗ №722. Селищний голова в першу чергу звернув увагу на роботу мобільних бригад, у спілкуванні із головними лікарями визначилися, що на їх укомплектування потрібно залучити кошти, які надійшли від керівників аграрних підприємств на рахунки лікувальних установ. При закупівлі зосередив увагу на аналізі цін на препарати та засоби індивідуального захисту.

За зверненням Старосинявської селищної ради аптека «Панацея» (ФОП «Сопрук Т.М.), з метою забезпечення лікарськими засобами населення в умовах карантину, буде здійснювати доставку на замовлення лікарських засобів в усіх населених пунктах громади. Телефон для довідок: 068-906-25-92.

Допомога офіційно продовжує надходити від керівників та окремих жителів громади на рахунки лікувальних закладів: (Див. таблицю продовжено), інформуватимемо по мірі надходження будь якої допомоги.

Назва підприємства

Прізвище, ім’я та по-батькові

КНП «Старосинявська центральна районна лікарня» грн.

КНП «Старосинявський ЦПМСД» грн.

Сума коштів всього, грн.

ФГ “Гуменюк С.М.”

Гуменюк Сергій Максимович

65 100

Селищний голова Віталій Здебський висловлює щиру подяку усім, хто долучився до спільної допомоги нашим медпрацівникам та пацієнтам медичних закладів: глибока вдячність вам за розуміння ситуації та підтримку, хай вам сторицею віддасться за ваші добрі справи!

На сьогодні на Старосинявщині станом на 31.03.2020 р. березня зафіксовано лікарями КНП «Старосинявського ЦПМСД» 7 хворих на ГРВІ: 5 дорослих та 2 дітей. За березень 2020 року всього зареєстровано 263 хворих на ГРВІ, 103 дитини, 162 дорослих, раніше із них 22 госпіталізовано, 3 бронхопневмонії. Випадків коронавірусу та підозр наразі не зареєстровано.

Із 16.03. по 31.03.2020 року на Старосинявщину повернулося із-за кордону понад 80 осіб; переважно із Польщі, є кілька осіб з Австрії, Чехії, Росії, Литви, Словаччини, Італії, Угорщини та Єгипту.

Працівниками Старосинявського ЦПМСД та поліцейські офіцери громади попередили осіб про самоізоляцію та чітке дотримання правил карантину, адміністративної відповідальності за недотримання карантинних заходів.

Пам’ятайте застереження МОЗ: при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

Ситуація: За даними Центру громадського здоров’я, станом на 31 березня в Україні 549 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 13 летальних, 8 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 69 нових випадків.

На Хмельниччині сьогодні підтвердили, що троє людей захворіли на COVID-19. Про це повідомляє пресслужба ОДА на Facebook: "Станом на 31 березня в Хмельницькій області 3 лабораторно підтверджених випадки COVID-19, підозр на коронавірус - 1".

Прохання: сумлінно дотримуйтеся правил карантину! Провітрюйте приміщення, одягайте маску в громадських місцях, мийте руки та будьте обережні!

Піклуйтеся про себе та своїх близьких. Будьте здорові!

Штаб оперативного реагування Старосинявської ОТГ.