Хмельницька область, Хмельницький район

Скорботна свічка пам’яті

Дата: 20.08.2019 09:07

Дата 19 серпня 1941 року прошита чорною ниткою скорботи в календарі пам’ятних дат Старосинявщини. Саме в цей день, у велике православне свято Преображення Господнього або Яблучний Спас, фашистами було позбавлено життя понад 460 євреїв. За расовою теорією, єврейський народ був ворогом рейху, з чого випливало одне - ліквідація. Голокост, або масове знищення євреїв, проводилось фашистами після окупації будь-якої країни.

19 серпня 1941 року в Старій Синяві есесівці зігнали до недобудованого доту, розташованого поблизу цукрового заводу, понад 460 осіб єврейського населення, та всіх їх розстріляли.

У 2004 році на місці розстрілу встановлено меморіальний знак пам’яті жертвам Голокосту.

На місці розстрілу єврейського населення Старосинявський селищний голова Віталій Здебський, голова Старосиняської районної ради Василь Олійник, перший заступник голови Старосинявської райдержадміністрації Надія Вікарська, посадові особи Старосинявської селищної ради та райдержадміністрації вшанували хвилиною мовчання загиблих земляків та поклали квіти до меморіального знаку пам’яті.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)