ЄС продовжить підтримку децентралізації в Україні, - Зубко

Дата: 15.03.2019 15:37

Незмінність курсу Євросоюзу щодо підтримки децентралізації в Україні було засвідчено під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка з Комісаром ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнесом Ханом у Брюсселі 27 лютого.

Віце-прем’єр-міністр презентував Єврокомісару результати та досягнутий прогрес за 5 років впровадження реформи. Зі свого боку, Йоганнес Хан відзначив значні успіхи децентралізації в Україні, а також високі темпи її впровадження.

Геннадій Зубко подякував за рішення Єврокомісії щодо продовження програми підтримки децентралізації «U-LEAD з Європою», що свідчить про високу оцінку реформи з боку Євросоюзу.  Він повідомив, що готується до підписання Угода щодо другої фази програми «U-LEAD з Європою», в рамках якої підтримка від Євросоюзу становитиме до 50 млн євро.

«Вдячний європейським партнерам за системну підтримку децентралізації. Друга фаза Програми «U-LEAD з Європою» має бути максимально активною, гнучкою та ефективною, оскільки у новому етапі реформа, з одного боку, матиме багато викликів та завдань, з іншого - обмежений час на реалізацію.  Завдання – створити всі правові умови для проведення місцевих виборів у 2020 році на новій адміністративно-територіальній основі. Основним фокусом другої фази Програми буде: регіональна політика, зокрема запровадження сучасної системи моніторингу та оцінки регіонального розвитку, підтримка мережі агенцій регіонального розвитку; покращення доступу громадян до адміністративних послуг; навчання лідерів громад; підтримка інноваційних інфраструктурних проектів в ОТГ», — повідомив Геннадій Зубко.