Фото без описуСелищним головою Віталієм Здебським проведено схід села Теліжинці, в якому взяло участь 56 жителів населеного пункту. Спільно із мешканцями селищним головою та відповідними службами обговорено важливі питання життєдіяльності села: благоустрою території (ремонт криниць громадського користування, освітлення, вивезення сміття, благоустрій місцевого кладовища), ямкового ремонту вуличних доріг за умови співфінансування, ремонт дороги обласного значення «Стара Синява – Уласово-Русанівка», медичного обслуговування населення та ін.

Перше питання, що розглянули на сході села, стосувалося благоустрою. Виступив начальник КП «Старосинявський комунгосп» Ігор Федорчук, інформував, що згідно звернення жителів уже відремонтовано одну криницю громадського користування силами працівників комунгоспу, завезено усі необхідні матеріали; встановлено три баки для збору сміття; є в наявності необхідна спецтехніка для проведення робіт із благоустрою – ПАТу, Фотон, МТЗ.

Селищний голова Віталій Здебський зауважив, якщо у жителів є бажання заключати договори про вивезення твердих побутових відходів згідно графіку, ліквідувати аварійні дерева, ці питання можна вирішити із КП «Старосинявський комунгосп». Обговоривши питання, вирішили: провести ремонт та благоустрій ще однієї криниці в селі – комунальне підприємство селищної ради має забезпечити всіма необхідними матеріалами для ремонту криниці (три круги та матеріали для паркану), завезти їх, а жителі провести роботи; КП «Старосинявський комунгосп» надати техніку для проведення розчистки місцевого кладовища.

Друге питання ямкового ремонту вуличних доріг у с.Теліжинці стосувалося ремонту доріг на двох вулицях: Пушкінська та Шаталова, де найгірший стан, особливо в дощову погоду. Виступив селищний голова Віталій Здебський, який розповів процедуру проведення ямкового ремонту вуличних доріг, які знаходяться на балансі селищної ради, запропонував допомогу у наданні транспортних послуг із вивезення щебеню, або закупівлі щебеню, що практикує селищна рада, за умови співфінасування інвесторами, які працюють в селах. Виступив керівник ПСП «Обрій» Олександр Крот, запропонував допомогу в наданні транспортних послуг, але закупити 300 т щебеню просив селищну раду. Вирішили: селищна рада забезпечує 300 т щебеню, а жителі села спільно із керівником господарства висипають вказані вулиці.

Щодо медичного обслуговування населення, у с.Теліжинці не працює ФАП у зв’язку з відсутністю медпрацівника. На сході села детально обговорили усі можливі шляхи вирішення цього питання. Селищний голова запропонував регулярний виїзд у село лікарських бригад для медичного обслуговування населення, що практикується лікарями Старосинявського ЦПМСД – такі прийоми проводити регулярно кожного третього четверга щомісяця. Пропозицію підтримали одноголосно.

Спільно із начальником відділу земельних відносин виконкому селищної ради Наталією Дзюбою обговорено земельні питання, що виникали в процесі спілкування. Керівник ПСП «Обрій» Олександр Крот запропонував виділити по 2 га земель мешканцям села, які зараз обробляє агропідприємство за межами населеного пункту с.Теліжинці. Рішення з цих питань прийматиме сесія. У виготовленні технічної документації на земельні ділянки під громадські пасовища допомогу має бажання надати підприємство. Питання підтримано одноголосно.

На сході села обговорено введення одиниці (працівника із благоустрою чи ін.), яка б відповідала за стан справ на селі; обговорено питання ремонту дороги державного значення – селищний голова інформував, що в цьому році державою на Службу автомобільних доріг місцевого значення спрямовано 568 млн. грн., селищною радою направлено до них відповідні листи з проханням врахувати ремонт ділянки дороги «Стара Синява –Уласово-Русанівка».

Виникло питання належного підвозу людей до центру громади, обговорено шляхи вирішення – звернутися офіційним листом до районної державної адміністрації з проханням врегулювати процес перевезення пільгових категорій населення с.Теліжинці; в 2018 р. із селищного бюджету було направлено на пільгові перевезення населення 250 тис. грн. субвенції районному бюджету.

Після сходу села селищний голова Віталій Здебський, перший заступник селищного голови Андрій Карпушин, начальник КП «Старосинявський комунгосп» Ігор Федорчук та керівник ПСП «Обрій» Олександр Крот виїхали на об’єкти: місця ремонту криниць громадського користування; місцеве кладовище; ділянки ямкового ремонту вуличних доріг. Обговорено деталі виконання запланованого.

За матеріалами сходу села.