22 січня 2019 року в читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся круглий стіл «Соборність – це єдність і злагода», присвячений 100-річчю з часу проголошення Соборності нашої держави, в якому взяли участь заступник селищного голови Світлана Лакуста, начальник архівного відділу райдержадміністрації Людмила Сологуб, головний спеціаліст відділу освіти, молоді, спорту, культури виконавчого комітету селищної ради Петро Скригунець, головний спеціаліст відділу культури, національностей, релігії та туризму селищної ради Ганна Бортник, представник осередку ВУТ «Просвіта», краєзнавиця Любов Сердунич, представники установ та організацій громади, учні 10-х класів та вчитель історії Старосинявського НВК Оксана Собур, користувачі бібліотеки.

Розпочала святковий захід бібліотекар Ірина Шпак, яка наголосила: «Людина народжується і отримує в спадщину саме дороге – Батьківщину. ЇЇ не обирають, вона, як і мати – твоя доля. Україна! Країна хвилюючої краси, радості і печалі, розкішний вінок з рути і барвінку, чорнобривців і калини. Це бентежна історія мужнього народу, що віками боровся за волю, за єдність, за своє щастя, свідками чого є високі в степах обеліски, могили й пам’ятники». Ведуча заходу провела для присутніх історичний екскурс в історію становлення Незалежності і Соборності України, який завершила рядками: «Здійснились віковічні мрії, якими жили, і за які вмирали кращі сини України», а також запросила переглянути відеофільм про ті вікопомні історичні події, які сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України.

З вітальним словом до присутніх звернулася заступник селищного голови Світлана Лакуста:

«День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді, в Києві, на Софіївській Площі відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

На мою думку, ще ніколи День Соборності не був таким значимим та актуальним, як сьогодні, коли триває анексія Криму, продовжуються бойові дії на Сході держави.

Я переконана, що більшість пересічних українців – за єдину Україну. Незважаючи на те, де ми народилися чи живемо – на Сході чи на Заході, Півночі чи Півдні нашої держави,- ми є українцями. Усвідомлення цього, а також любов до рідної землі важливіше за будь-які партійні переконання чи політичні розбіжності.

Відновлення територіальної цілісності України є головним пріоритетом для нашої держави сьогодні. Єдність і свобода для нас – це безцінний скарб! Хай допоможе Бог знову нам, всім українцям об’єднатися, жити в мирі і злагоді та прославляти рідну Україну.»

Начальник архівного відділу райдержадміністрації Людмила Сологуб також привітала всіх зі святом, розповіла цікаві маловідомі факти з історії підписання Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, підтвердивши свою розповідь архівними матеріалами.

Бібліотекар Ірина Шпак закликала учасників заходу згадати у молитвах усіх героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилили голови під час хвилини мовчання. Представник громадської організації Любов Сердунич закликала надати посильну допомогу у придбанні теплого одягу та продуктів харчування для воїнів, які на сході боронять Соборність і Незалежність нашої держави.

Музичне вітання «Благослови» виконали працівники районного Будинку культури Зоя Ткачук та Ніла Лотишко.

На завершення в серцях учасників заходу залишилися надії на мир, злагоду та добро, проте не кожен це зрозумів, той, хто постійно розпалює конфлікти, ворожнечу в суспільстві, що призводить до міжусобиць згодом в країні…

На завершення заходу всі учасники взялися за руки і утворили «Ланцюг єдності» та разом побажали нашій державі сили, любові і великої віри. Також переглянули розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Єдина і неподільна Україна».

Старосинявська ЦРБ.