Кожен народ відбувся тоді, коли усвідомив себе в рідному слові

Дата: 12.11.2018 15:43

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову.

(Л. Костенко)

Щорічно 9 листопада українці святкують День української писемності та мови. Це одне з наймолодших державних свят, яке було встановлено 1997 року. Цього ж дня православна церква вшановує пам'ять Преподобного Нестора Літописця. Це свято гуртує нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Кожен народ відбувся тоді, коли усвідомив себе в рідному слові.

Цього дня працівники культури, користувачі та бібліотекарі Старосинявської центральної районної бібліотеки долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Крила України». Радіодиктант лише розпочав низку заходів, які працівники бібліотеки підготували до цього свята. Бібліотекар читального залу Шпак І.С. запропонувала взяти участь у квесті «Чи знаєш ти українську мову?», в ході якого всі пригадали український алфавіт, з чого почалися витоки української писемності. Для користувачів було цікаво розгадувати логічні завдання та загадки. Присутня на святі поетеса, краєзнавиця Любов Сердунич прочитала власні вірші про українську мову. Підтримали її усі присутні, продекламувавши вірші класиків української літератури. На завершення заходу користувачі ознайомилися з книжковою інсталяцією «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить, і п’янить…»

Старосинявська ЦРБ.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)