Фото без описуРівень грунтових вод за останні 10 років значно знизився близько 11 м. у зв’язку з кліматичними умовами. У багатьох населених пунктах виникла критична ситуація з водопостачанням, людям доводиться користуватися привозною водою, бідонами доставляти її із інших джерел чи річок, щоби забезпечити водою домашнє господарство, належні побутові умови чи приготувати їжу…. На виконання програми «Питна вода» Старосинявської селищної ради на 2016 – 2020 роки в 2017 р. проводилось будівництво водогонів у селах з врахуванням пропозицій зборів громадян для забезпечення програми «Питна вода Старосинявської селищної ради на 2016-2020 р.р.».

Це питання виникало чи не у кожному селі, оскільки рівень грунтових вод впав. Процедура будівництва водогонів виявилася непростою. Селищному голові Віталію Здебському доводилося починати справи із різних видів докуменатацій від центрального рівня влади – Мінрегіонбуду та завершуючи вирішенням усіх питань на обласному, місцевому рівнях: це організація проектування, пошук виконавців робіт, проведення експертиз та контроль за їх діяльністю.

На реконструкцію вуличних мереж водопроводу с. Лисанівці у минулому році витрачено 1384,9 тис. грн.; проведено водогін протяжністю 3848 м.; на реконструкцію вуличних мереж водопроводу в с. Паньківці - 1143,4 тис. грн.; побудовано водогін протяжністю 1565 м.

Відбулося встановлення водонапірних башт у селах Лисанівці та Паньківці: на місце проведення робіт виїхали селищний голова Віталій Здебський, завідувач сектору ДАБК Олег Ніколаєць, в.о. старости  та виконавці -підрядники (Сергій Петренко ). Здійснено обїзд водогонів в усіх населених пунктах громади, де відбувалося будівництво та реконструкцція обєктів.

Вже введено в експлуатацію водогони в смт Стара Синява, селах Адампіль і Пилявка, завершується введення в експлуатацію водогонів в селах Іванківці (перша частина села) та Сьомаки, Липки, Перекора, Мшанець і Гончариха. КП “Старосинявський центральний водоканал №1” розробляються технічні умови підключення з- виїздом до кожного двору.

Фото без опису

Сектор (Інспекція) ДАБК.