Що треба знати про ящур?
Ящур – це з гострим перебігом висококонтагіозне вірусне захворювання, яке здебільшого вражає свійських тварин, а саме: велику рогату худобу, свиней та інших парнокопитних, проте також сприйнятливі й дикі тварини (олені, козулі, лосі та дикі кабани).
До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом
Щорічно 24 березня українці разом зі світовою спільнотою відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ось уже кілька років поспіль березень позиціонують як місяць подолання туберкульозу.
24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом
Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу – паличка Коха. Туберкульоз передається переважно повітряно крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Туберкульоз, у більшості випадків, поражає легені, але захворювання може пошкодити будь – який орган, наприклад: нирки, хребет, мозок, лімфатичні вузли, статеві органи та ін. Туберкульозом можна заразитися при вдиханні повітря, в якому є мікобактерії туберкульозу. Цей мікроорганізм є унікальний, він стійкий до умов навколішнього середовища. Туберкульоз тривалий час розвивається в організмі людини без будь- яких зовнішніх ознак. У цей період мікобактерія туберкульозу, яка потрапила починає розмножуватися в легенях або інших органах, а імунна система намагається зупинити або сповільнити цю агресію. Коли ступінь ураження органу набуває значних розмірів, людина починає відчувати нездужання, у неї спостерігаються: кашель, що триває понад 2-3 тижні, рясне потовиділення вночі, слабкість, безпричинна втрата ваги, підвищення температури тіла до 370С і більше. В деяких випадках може бути кровохаркання, біль в грудній клітці, задуха. За наявності хоча б декількох з перерахованих вище симптомів ви маєте звернутися до лікаря для обстеження на туберкульоз.
Пам'ятка з профілактики грипу в дітей – інформація для батьків
Симптоми вірусу грипу в дорослих людей і дітей
Рекомендації щодо недопущення спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь під час весняної повені та паводків
Весняний паводок – природне явище, що може призвести до різних наслідків. Поверхневий стік дощових і талих вод у межах населених пунктів може спричинити погіршення санітарного стану територій населених місць та виникнення епідемічних ускладнень – поширення інфекційних захворювань, харчових отруєнь.
Як допомогти рідним подолати ігрову залежність?
Ігрова залежність, також відома як лудоманія, офіційно визнана Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ) психічним розладом.
4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку
Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, який був проголошений у 2005 році Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями.
Що необхідно знати про водно-нітратну метгемоглобінемію?
Питна вода – основа життя. Вона є однією з головних складових здоров’я, тому не повинна містити патогенних бактерій, вірусів, а концентрація хімічних сполук у воді – не перевищувати гранично допустимі норми. Невідповідність питної води санітарно-епідеміологічним вимогам є основною причиною підвищення захворюваності на інфекційні захворювання, а також хвороби, пов’язані з хімічним забрудненням води.
1 грудня – Всесвітній день боротьби із ВІЛ/СНІДом
Всесвітня організація охорони здоров’я проголосила СНІД – як одну із найважливіших та трагічних проблем, які виникли перед людством в кінці ХХ століття.