Фото без описуНа сцені центрального будинку культури «Ритм» відбувся звітний ювілейний концерт, присвячений 55-річному  ювілею комунального закладу «Старосинявська дитяча мистецька школа». Захід зібрав  у велику дружню родину викладачів мистецького закладу, вихованців та батьків. Цікава музична програма захоплювала слухачів.

КЗ «Старосинявська ДМШ» було засновано в 1969 році Виконавчим комітетом районної ради депутатів трудящих. Першим її директором був Борис Іванович Дунда – талановитий музикант, педагог і організатор, який очолив викладацький колектив у складі Заремби Володимира Федоровича, Левчук Людмили Олександрівни та Резенчука Віктора Петровича. Перший рік навчання розпочався з контингентом в кількості 60 учнів, які навчались по класу баяна, акордеона, домри, фортепіано і духових інструментів. Першими випускниками школи в 1975 році стали Качанова Наталія та Собко Людмила.

Поступово збільшувалась чисельність викладачів та учнів. З числа викладачів слід відмітити Красноступа Ф.П.(клас духових інструментів), Бартош Г.В.(хоровий клас), Карле М.Г.(фортепіано), Мичковського В.Ф.(баян), Берльова А.А.(домра) та ін. У школі на той час працювали такі творчі колективи: духовий оркестр, загальношкільний хор, вокальна група учнів старших класів, ансамбль баяністів, ансамбль народних інструментів викладачів.

Продовжили навчання у мистецьких навчальних закладах, працюють у відомих творчих колективах та мистецьких закладах у свій час переможці, дипломанти обласних, Регіональних, Всеукраїнських, Міжнародних, конкурсів , Тетяна Паламарчук,  Валентина Лонська, Олена Кучер, Петрусь Лілія, Юлія Тасюк, Войтко Віталій, Штикун Наталія, Чукань Богдан, Гринчук Катерина, Ткаченко Павло. Також в Старосинявській ДМШ розпочинала навчання відома співачка Людмила Нитичук (Міла Нитіч). На  даний час  школу закінчило 382 випускника, працює 9 викладачів, навчається 138 учнів.

З числа випускників  у закладі працюють викладачами  Макогонська Л.Д., Горуха Є.М., Карпушин В.Б., Владовська О.В., Шатайло Л.Б. Методистами Центрального будинку культури працюють випускники  Ткачук З.В., Пащин С.В., Поліщук О.І. Мистецький заклад продовжує готувати творчих особистостей, навчати музичному мистецтву в умовах воєнного часу.

До уваги гостей та запрошених представлено програму номерів:     «Стоп, війна!» - виконали  Аміна Ніколаєць та Юлія Пагас;  сучасний танець «Україна»;  Владислав Подзігун та Олександр Ткачук   -    «Вальс»;  Поліна Луценко - «Калина»;   «Дама з собачкою» -  Адіті Шекхар;   Матвій Вікарський  - «Козаки»;  Івана Старикова «Танець королеви»; Танець –«Барбі»; Олександр Денисенко - «Годиник»;  Максим Гедзун -  «Ча-ча-ча»; Олександра Кузін  - «Вальс-мюзет»; Юлія Балла -  «Донечка Вкраїни»; танцювальний номер «Ми українці»; Аня Кіцун  - «Навчи мене, матусенько»; Микола Кузін  - «Одна калина»;  тріо гітаристів  - «Третій не зайвий»; Олександра Телендій  - «Я бачив сталь»; Богдан Барабаш та Кирило Ковалець  - «Мамин вальс»; виступ оркестра ДМШ; «В серці ти одна» -вокальна група.

Викладачам мистецького закладу  подяки від Старосинявської селищної ради вручив секретар ради Олександр Пузирук, спільно із  головою постійної комісії з планування фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку   Старосинявської селищної ради Андрієм Сопруком  подарував для музичної школи сучасний телевізор.

Щирі вітання з ювілеєм мистецького закладу адресував депутат селищної ради Андрій Сопрук, котрий вручив подяки та грошові премії викладачам.

Чимало років промайнуло і записано в історії творчості Старосинявського краю… Сьогодні продовжується виховання творчої молоді, і, завдяки меценатам, мистецький заклад має можливість діяти і процвітати.

Миру Україні і ясного неба !

За матеріалами заходу