Фото без описуДержавна служба зайнятості пропонує ряд сервісів та послуг, спрямованих на сприяння у працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб.
    Послуги з працевлаштування.
    Пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
З початку року працевлаштовано 227 ВПО, у громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 80 переселенців.
Набуття статусу безробітного.
Реєстрація безробітних у службі зайнятості відбувається у 2 способи:

• особисто, під час відвідування центру зайнятості;
  • через портал Дія;

Для реєстрації  в службі зайнятості необхідно подати  заяву про надання статусу безробітного (у тому числі засобами електронної ідентифікації) та пред’явити такі документи:

• паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • трудову книжку;
  • документ про освіту;
  • військово-обліковий документ (під час дії воєнного стану та проведення мобілізації);
  • довідку про взяття на облік як ВПО;
  • інші документи згідно чинного законодавства (за потреби).

Станом на 15 квітня у Хмельницькій обласній службі зайнятості на обліку перебуває 1454 внутрішньо переміщених громадян.
Професійне навчання та ваучер на навчання.
Професійне навчання безробітних здійснюється за робітничими професіями, які користуються попитом на ринку праці, на замовлення роботодавця або для самозайнятості особи.
Для ВПО, які мають професійно-технічну  чи  вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, є можливість отримати ваучер на навчання (на сьогодні - це 30 280 тисяч гривень).
У 2024 році 51 ВПО було направлено на професійне навчання, ваучер на навчання отримали 16 осіб.
    Надання грантів для створення або розвитку власної справи.
У рамках проєкту «єРобота» служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатись ВПО:

Головною умовою отримання грантів є створення нових робочих місць.
Цьогоріч грантовою програмою «Власна справа» скористалися 3 переселенців та отримали кошти на суму 525 тисяч гривень.

Відділ організаційно-інформаційної роботи,

Хмельницького обласного центру зайнятості, пров. Шевченка,10, м.Хмельницький, Україна, 29000,

тел: (044)244-94-27; (093)027-05-11, khm-ocz@kmocz.gov.ua