Фото без описуСьогодні, 22 лютого 2024 року, минає річниця як у боях за Україну героїчно загинув  Гашинський Андрій Дмитрович на  Донецькому напрямку. Світла пам'ять Герою!

У боях за Україну героїчно загинув  22 лютого 2023 року  Гашинський Андрій Дмитрович  на території с.Білогорівка,  Бахмутського району,  Донецької області.

Андрій Гашинський народився  21 листопада 1991 року в селі  Іванківці, Старосинявського району, Хмельницької області.

Закінчив Дашковецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів (тепер Дашковецький ліцей).  Після школи навчався в Голосківському професійно-технічному училищі на електромонтера.  Працював електромонтером у ПСП «Обрій» (с.Теліжинці).

Потім трудився на будівництві у м.Хмельницькому та згодом – за кордоном. Життєві обставини змушували заробляти на життя важкою працею, підтримувати свою сім’ю, ростити малолітніх двох дітей – доньок Олександру та  Дарію.

Із 05 грудня 2022 року  був призваний на військову службу за контрактом до Збройних сил України 10-им відділом  Хмельницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

На фронті служив солдатом, водієм гранатометного відділення взводу вогневої підтримки гірсько-штурмової роти військової частини.

Відданий військовій присязі на вірність українському народу, мужньо виконавши військовий обов’язок в бою за Україну, її свободу і незалежність, загинув  солдат Андрій Гашинський 22.02.2023р. внаслідок танкового обстрілу позицій, отримавши поранення не сумісні з життям у районі населеного пункту Білогорівка, Бахмутського району, Донецької області. Смерть пов’язана з виконанням  обов’язків військової служби.  

В лавах ЗСУ  він мужньо стояв в боях проти ворога, проявив себе відданим, гідним сином своєї Батьківщини.

Згідно Указу Президента України за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі орденом "За мужність” ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено військовослужбовця Старосинявської територіальної громади - Гашинського Андрія Дмитровича.

У нього залишилися: мати Валентина Остапівна, батько Дмитро Володимирович, сестра Ганна, дружина Марія, дітки Олександра та Дарія.

Сьогодні на річницю пам’яті Героя прийшли до могили вшанувати Його світлу пам’ять рідні, односельчани, представники селищної ради та військові-побратими.

Вічна пам'ять  захиснику  України! Герої живуть у наших серцях.