Фото без описуВірусний гепатит « А» відноситься до кишкових інфекцій. Джерелом інфекцій  є людина. Механізм передачі інфекцій фекально-оральний. Шляхи передачі водний, харчовий контактно-побутовий (через забруднені руки, предмети обіходу).

Вірусний гепатит А (ВГА) стійкий в навколишньому середовищі, в воді  він зберігається від 3-10 місяців,  в випорожненнях до місяця,  при кип’ятінні гине через 5 хв. Хвороба протікає як з жовтушним  синдромом, так і без нього. Інкубаційний період, тобто період з моменту інфікування до появи перших симптомів хвороби зазвичай триває 14-28 діб.

Симтоми захворювання можуть бути незначне підвищення температури, а частіше без неї , болі в животі, нудота, загальна слабкість, відсутність апетиту,  при появі жовтухи темніє сеча і освітлюються випорожнення.

Профілактика ВГА це профілактика,  яка характерна для усіх гострих кишкових інфекцій.

  • Дотримання правил особистої гігієни.
  • Вживати лише кипячену воду.
  • Якісно мити овочі, фрукти перед вживанням.

Не займайтесь самолікуванням.Тільки лікар може діагностувати ВГА  і надати кваліфіковану медичну допомогу. Самолікування небезпечне для здоров’я  і життя.

Вакцинація проти вірусного гепатиту «А»  використовується  в країнах  з низькою захворюваністю на дану інфекцію. Тривалість захисту після щеплення 5-8 років . Щеплюють в основному дітей. Для дітей у віці до 1 року ліцензованих вакцин на даний період немає.

 

 

Лікар – інфекціоніст

КНП «Старосинявська БЛ»      Грінкевич О.І.